Miasto

Fundacja Jesteśmy Ludźmi – bo każdy z nas ma w sobie cząstkę ofiarności

Poznajmy się – jesteśmy młodymi ludźmi i mamy potrzebę pomagania. Dlatego postanowiliśmy stworzyć Fundację Jesteśmy Ludźmi – fundację nowego pokolenia, która pomoże odkryć każdemu z nas w sobie cząstkę ofiarności i wykorzystać ją by pomóc osobom wykluczonym.

Nasza organizacja skupia się na wspieraniu ludzi pod różnymi względami słabszych i niezdolnych do funkcjonowania w „normalnym” świecie. Gdyż uważamy, że każdy powinien mieć równe szanse i równy start, ale – niestety – to nie działa w ten sposób w naszym pięknym świecie.
Wystarczy się odnieść do nie tak odległych doświadczeń i problemów, z którymi każdy z nas zderzył się na jakimś etapie swojego życia. Wtedy właśnie okazywało się, od kogo spośród naszych znajomych i przyjaciół otrzymywaliśmy realną pomoc. Najczęściej większość z nas musiała wówczas radzić sobie samodzielnie. Nam jednak, ze względu na pełną sprawność ciała i umysłu, było i jest łatwiej wydostać się z opresji. Zupełnie inaczej jest z osobami zmagającymi się z różnymi niepełnosprawnościami, które często żyją na krawędzi społeczeństwa, zapomniane a nawet ignorowane na wszystkich szczeblach administracji.

Nasze działania, które prowadzimy bezpośrednio, przyczyniają się przede wszystkim do poprawy jakości życia osób w różny sposób wykluczonych i pomagają im odnaleźć się w społeczeństwie. Robimy to organizując wiele różnorodnych przedsięwzięć – m.in. realizujemy kilka projektów przy pozyskiwaniu funduszy na leczenie i rehabilitację dzieci z zanikiem mięśni a także zbiórki rzeczowe czy produktowe. Prowadzimy także licytacje połączone z wernisażami przy współpracy z licznymi artystami malarzami. Organizujemy również imprezy i koncerty charytatywne – a każda taka akcja dodatkowo jednoczy, edukuje i motywuje do bycia lepszym. Zapewniamy też np. pomoc psychologiczną osobom po różnorodnych traumach, znajdujących się w szpitalach, domach seniora lub domach dziecka.

Fundacja, którą tworzymy w środowisku ukraińsko-białorusko-polskim, już liczy sto osób, a chcemy zainteresować naszą działalnością jak najwięcej ludzi dobrej woli. Jesteśmy różni, mamy różne zainteresowania i pasje, ale łączy nas wspólna misja czyli organizowanie wsparcia dla potrzebujących. Naszym celem jest stworzenie dużej społeczności, której członkowie będą mieli różnorodne, szerokie spojrzenie na świat, dobre serca i podobną energię do pomagania innym. Każdy z nas pośrednio może się przyczynić do poprawy funkcjonowania całego społeczeństwa bo w końcu wszyscy jesteśmy ludźmi. Czujesz, że to coś dla Ciebie? Napisz koniecznie!

Zachęcamy do śledzenia nas w przestrzeni publicznej i w wirtualnej:
https://jestesmyludzmi.com/
Fb: @fundacjaJML
IG: fundacja.jestesmyludzmi
TikTok: fundacjajml

Dodaj komentarz