Miasto

Konkurs! Dareczki w polskim biurze

Rozpoczęły się poszukiwania najlepszych „dareczków”, czyli absurdów biurowego życia! Przy okazji premiery drugiego sezonu serialu THE OFFICE PL, serwis CANAL+ Online zorganizował konkurs na najbardziej ekstremalne sytuacje z zawodowej codzienności. Wszystko pod patronatem Darka Wasiaka – jednego z bohaterów serialu, wyjątkowego w swych opiniach.

Każdy z nas miał do czynienia z biurowym „dareczkiem”. Osobą lub sytuacją tak absurdalną, że aż się prosiła o przesłanie do scenarzystów polskiej wersji serialu THE OFFICE. Dareczkiem mogą być obowiązkowe imprezy przebierane w ulubionym klimacie szefa. Dareczkiem mogą być nagłe zmiany w kulturze pracy spowodowane filmem YouTube’owego coacha. Dareczkiem może być kolega z pracy, który zawsze odgrzewa wigilijnego karpia w jedynej mikrofalówce na piętrze.

Jak wziąć udział w konkursie? Zacznij od zrobienia sobie kawy i wejścia na stronę www.dareczki.wp.pl. Następnie zapoznaj się z regulaminem, żeby później nie było pretensji, że oszukała cię banda decydentów! Widzisz przycisk WEŹ UDZIAŁ? Kliknij w niego i wypełnij formularz. Za pomocą autorskiego mema (tekstowego, obrazkowego) lub wideo, zdradź nam, jakie biurowe absurdy są twoimi #dareczkami. Oczekuj na publikację, sławę, polubienia i potencjalne nagrody za wykon!

Kim zatem jest Darek Wasiak, od którego nazwę wzięło nowe określenie w biurowym slangu? Dariusz to siedlczanin z krwi, kości i skarpetek. Stary wyjadacz, który młodym się nie kłania. Dumny posiadacz neseserka, biurowych kapci i pamiątkowego kubka z inscenizacji „Bitwy pod Chocimiem”. Doskonale zagrany w THE OFFICE PL przez Adama Wornowicza, Darek stał się symbolem wyjątkowego podejścia do pracy i współpracy, dzięki któremu polska wersja serialu jest czymś absolutnie wyjątkowym. Biurowy Wasiak to idealny przykład osoby rozpoczynającej ścieżkę zawodową w okresie transformacji naszego kraju. Żyjący pomiędzy dwoma światami – wcześniejszego układu i obecnej demokracji – buduje swój wizerunek na „jedynym słusznym podejściu” do pracy i życia. Szydząc z sojowego latte i walcząc z angielskimi zwrotami w korpomowie, wchodzi w konflikt z większością współpracowników i doprowadza do groteskowych sytuacji.

Dlatego jeśli udało ci się namierzyć „dareczka” w swoim środowisku pracy, wejdź na stronę www.dareczki.wp.pl i zgłoś swój absurd w formie tekstowej, zdjęciowej lub filmowej. Konkurs trwa do 13 grudnia.

Od 4 listopada w serwisie CANAL+ online można zobaczyć wszystkie odcinki drugiego sezonu THE OFFICE PL. Serial jest również dostępny dla widzów kanału CANAL+ PREMIUM. Bieżące informacje na temat produkcji są dostępne w social mediach na profilach CANAL+ Polska.

Dodaj komentarz