Miasto

Lunch poza biurem – jak wpływa na wydajność pracowników?

Już dawno udowodniono, że pracownik wypoczęty jest bardziej wydajny. Dlatego przerwy w pracy – szczególnie te na lunch – są takie ważne. Czasem wystarczy wyjść poza biuro razem ze współpracownikami, zacieśnić relacje, pośmiać się, odpocząć, by wrócić do pracy bardziej skupionym i zmotywowanym. Gdzie można zjeść dobry lunch w popularnym Mordorze?

Moda na lunchowanie przyszła do nas z krajów anglosaskich. Mimo tego, że Polacy poświęcają coraz więcej czasu na przerwę w pracy, to nadal pozostajemy w tyle za innymi nacjami. Z badania zrealizowanego przez Uber Eats i YouGov w 2018 roku wynika, że co czwarty pracownik biurowy w Polsce spożywa każdego dnia te same dania. W 83% przypadków są to przygotowane wcześniej w domu kanapki. Z remedium na monotonię przychodzi Galeria Mokotów, której oferta gastronomiczna jest bardzo różnorodna, od sieciowych konceptów jak np. Salad Story czy Subway po restauracje z obsługą stolikową jak np. Monique Bakery&Wine, Fragola czy Izumi Sushi.  Smakowo też każdy znajdzie tu coś dla siebie – od pierogów z Nadziane, przez azjatyckie smaki Thai Wok po kuchnię amerykańską w Jeff’s.

Z ww. badania wynika, że lunche polskich pracowników biurowych nie są zbyt zdrowe. 21% z nich przyznaje się do podjadania ciastek, chipsów i owoców dostarczanych przez pracodawców, kosztem pełnowartościowego posiłku. A przecież regularność i zapewnienie organizmowi ciepłego posiłku są bardzo ważne dla naszej efektywności i samopoczucia.

Lunch to nie tylko zaspokajanie podstawowych potrzeb, lecz także okazja do poznawania nowych smaków i nawiązywania więzi ze współpracownikami. Przerwa na jedzenie, połączona z krótkim spacerem do restauracji sprawi, że odpocznie nie tylko mózg, lecz także kręgosłup. Wrócimy do pracy wypoczęci,  bardziej zmotywowani i łatwiej będzie się nam skoncentrować.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że większość z nas pracuje z domów, co również miało ogromny wpływ na nawyki żywieniowe. Firma Dailyfruits zbadała, w jaki sposób praca zdalna wpłynęła na nasze posiłki i funkcjonowanie w życiu codziennym. 85% Polaków pracujących z domu mówi, że brakuje im bezpośrednich kontaktów ze współpracownikami, a 68% pracowników tęskni za atmosferą biura. Wyjście na lunch ze znajomymi czy sąsiadami może być formą odskoczni od home office i stanowić namiastkę atmosfery biurowej. Warto pamiętać, że w Galerii Mokotów znajdują się także kawiarnie, w których również można pracować zdalnie jak np. Starbucks, Vita Cafe czy Etno Cafe, gdzie nie tylko wypijemy dodającą energii kawę ale i zjemy pyszne ciasto.

Aby zachęcić wszystkich do skorzystania z przerwy lunchowej a także osłodzić nieco zbliżający się koniec lata od 28 sierpnia do 11 września Galeria Mokotów organizuje akcję „Smaczny powrót z wakacji – zamów lunch i zyskaj 10zł”. Każdy, kto wyda w restauracji lub kawiarni znajdującej się w centrum handlowym co najmniej 30 zł, otrzyma 10zł zwrotu w ramach cashback. W tajemnicy podpowiadamy, że oferta promocji nie ogranicza się jedynie do pory lunchu – skorzystać z niej można o dowolnej godzinie w dniach 28 sierpnia – 11 września.

Więcej informacji i pełna lista lokali gastronomicznych biorących udział w akcji „Smaczny Powrót z Wakacji” znajduje się tu: SMACZNY POWRÓT Z WAKACJI – zamów lunch i zyskaj 10zł cashback! Galeria Mokotów (galeriamokotow.pl)

Wstańmy zatem od biurka i spotkajmy się na lunchu w Galerii Mokotów. Nasz mózg i kręgosłup będą za to wdzięczne.

Dodaj komentarz