Wywiad

Od pasji do zawodu: zostań kreatorem piękna z MajgenYu

Czy marzysz o pracy, która łączy pasję z realnymi umiejętnościami? Chcesz pomagać innym odzyskiwać naturalne piękno i pewność siebie? Poznaj Lari Yugai, twórczynię metody MajgenYu – unikalnego podejścia do manualnej korekty twarzy, szyi i dekoltu. Z ponad 60-letnim doświadczeniem i wiedzą przekazywaną przez pokolenia, Lari nie tylko osiągnęła mistrzostwo w swojej dziedzinie, ale także kształci nową generację specjalistów. W wywiadzie dla „Głosu Mordoru” zdradza tajniki swojej metody, opowiada o inspirujących początkach i wyjaśnia, jak można rozpocząć fascynującą karierę jako kreator piękna z MajgenYu.

„Głos Mordoru”: Lari, twoja metoda MajgenYu zyskuje dużą popularność. Mogłabyś opowiedzieć nam, na czym polega ta technika?

Lari Yugai: Dziękuję za zaproszenie. Metoda MajgenYu to manualna korekta twarzy, szyi i dekoltu, która opiera się na unikalnej kombinacji technik i manipulacji tkankami miękkimi oraz przemyślaną pracą na powięziach. Jest to połączenie tradycyjnej wiedzy mojego koreańsko-japońskiego rodu z nowoczesnymi badaniami z zakresu anatomii i fizjologii.

To niezwykle interesujące. Skąd wzięło się twoje zainteresowanie tą dziedziną?

W mojej rodzinie sztuka leczenia i dbania o ciało była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Moje zainteresowanie pogłębiło się podczas studiów, gdzie miałam okazję zgłębiać anatomię i różne techniki terapeutyczne. Z czasem zrozumiałam, że mogę połączyć tę wiedzę w spójną metodę, która nie tylko poprawia wygląd, ale również samopoczucie i zdrowie.

Czym metoda MajgenYu różni się od innych technik manualnych korekt?

MajgenYu nie skupia się tylko na zmianach powierzchniowych. Dąży do głębszej, holistycznej poprawy. Poprzez stymulację konkretnych punktów i pracę z tkankami, metoda pomaga nie tylko w redukcji zmarszczek czy poprawie owalu twarzy, ale także w poprawie krążenia, zmniejszeniu napięcia mięśniowego i ogólnym odmłodzeniu. Kluczowym przesłaniem mojej pracy jest dążenie do zmiany na głębszym poziomie – sama korekta wyglądu to za mało

Medycyna estetyczna oferuje dziś wiele różnych metod poprawy wyglądu. Jakie jest twoje podejście do tej kwestii?

Wybór odpowiedniej metody zawsze powinien być świadomą decyzją klienta, opartą na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach. W mojej pracy kładę nacisk na naturalność i długofalowe efekty. Każda decyzja o wyborze metody kryje w sobie wiele czynników – od zdrowotnych, przez estetyczne, po psychologiczne. Dlatego ważne jest, aby klient miał pełną świadomość dostępnych opcji i mógł podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Jak ważna jest odpowiedzialność za nasze ciało i zdrowie w twojej metodzie?

Bardzo. Kiedy na twarzy, szyi czy dekolcie pojawiają się zmiany, to oznacza, że nasz organizm wysyła nam komunikaty i woła o wsparcie. Te objawy często są sygnałem głębszych problemów zdrowotnych.

Nieprawidłowa postawa, złe nawyki ruchowe, urazy oraz niezdrowy styl życia (niewłaściwa dieta, używki, brak aktywności fizycznej, zbyt małe spożycie wody, nieprawidłowe pH organizmu) prowadzą do usztywnienia i skurczenia powięzi. Sztywna powięź ma wpływ na kształt sylwetki, pogłębiając jej nieprawidłowości, a także oddziałuje na wygląd twarzy, szczególnie na kształt owalu i opadanie podbródka.

W swojej pracy zawsze staram się dotrzeć do korzeni problemu, zamiast zadowalać się jedynie naprawą gałęzi. Dlatego też klienci są już przyzwyczajeni, że czasem pracę z twarzą zaczynam na plecach – by wzmocnić i rozluźnić całe ciało, co przynosi lepsze efekty. Czasem podpowiadam też wizytę u terapeutki TMC, z którą współpracuję. Na twarzy mamy mapę wielu organów: korygując owal twarzy szczególnie uważnie pracuję na punktach wzmacniających pracę żołądka czy pęcherzyka żółciowego. Wiedzieć, rozumieć i korygować. Nigdy odwrotnie.

Dlaczego klienci powinni wybrać metodę MajgenYu zamiast innych?

Metoda MajgenYu jest wyjątkowa, ponieważ łączy w sobie tradycyjną wiedzę z nowoczesnym podejściem do terapii manualnych. Zamiast skupiać się tylko na powierzchownych zmianach, dążymy do holistycznej poprawy. MajgenYu poprawia nie tylko wygląd, ale także ogólne zdrowie i samopoczucie. Każda sesja jest indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta, co gwarantuje najlepsze rezultaty. Ponadto, nasze podejście uwzględnia odpowiedzialność za ciało i zdrowie, co sprawia, że efekty są trwałe i naturalne. Mogę żartobliwie dodać, że jest to najbardziej niskoemisyjna metoda – zużywamy tylko energię własnych dłoni!

Dla jakiego klienta jest przeznaczona metoda MajgenYu?

Jest ona idealna dla osób, które szukają naturalnych, holistycznych metod poprawy wyglądu i zdrowia. Nasze techniki są szczególnie skuteczne dla tych, którzy chcą osiągnąć długotrwałe rezultaty bez inwazyjnych zabiegów. To także świetna opcja dla osób świadomych swojego ciała, które chcą zadbać o siebie w sposób kompleksowy i odpowiedzialny.

Masz doświadczenie pracy w różnych krajach, jak Izrael, Anglia, Austria czy Polska. Jak te doświadczenia wpłynęły na rozwój twojej metody?

Praca w tak różnorodnych miejscach była niezwykle wartościowa. Każdy kraj ma unikalne podejście do terapii i estetyki. W Izraelu nauczyłam się innowacyjnych technik, w Anglii zetknęłam się z nowoczesnymi badaniami naukowymi, a w Austrii poznałam tradycyjne metody europejskie. Polska natomiast urzekła mnie swoją otwartością na nowe metody i chęcią do nauki.

Wybrałam Polskę na swoją nową ojczyznę, ponieważ dostrzegłam tutaj ogromny potencjał i zainteresowanie holistycznym podejściem do zdrowia i urody. Polacy są bardzo świadomi i otwarci na nowe, naturalne metody poprawy jakości życia.

Dziś jeszcze podróżuję pomiędzy Wielką Brytanią, Austrią i Polską ale wierzę, że to Warszawa staje się centrum holistycznej odnowy. Część moich klientów przyjeżdża tu z zagranicy, łącząc wyjazdy służbowe z wizytą w moich gabinetach.

Prowadzisz również Akademię MajgenYu. Jakie są cele tej inicjatywy?

Akademia MajgenYu by Lari Yugai to miejsce, gdzie szkolę przyszłych terapeutów i kontynuatorów mojej metody. Chcę, aby kolejne pokolenia mogły korzystać z tej wiedzy i technik, dlatego kładę duży nacisk na solidne wykształcenie i praktykę. Chcę, aby moi uczniowie nie tylko nauczyli się technik, ale także zrozumieli filozofię stojącą za MajgenYu – dążenie do kompleksowej poprawy jakości życia klientów.

To niezwykle inspirujące. Jakie są twoje plany na przyszłość?

Chcę dalej rozwijać Akademię i metodykę MajgenYu, wprowadzając nowe techniki i narzędzia, które mogą jeszcze bardziej wspierać zdrowie i piękno. Planuję także napisać książkę, która będzie kompendium wiedzy o MajgenYu, aby dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców i umożliwić im samodzielne korzystanie z niektórych technik w domowym zaciszu.

Czy każdy może nauczyć się technik twojej metody?

Powiem tak: wiele osób ma predyspozycje. Kluczowa jest nie sama umiejętność ucisku i stymulacji, ale uważność i zdolność obserwacji – czytania twarzy.

Przed rozpoczęciem kształcenia umawiam się na spotkanie, które ma odpowiedzieć obu stronom na pytanie, czy wystarczy otwartości, uważności i miłości do drugiego człowieka, aby wejść na tę niezwykłą ale jednocześnie wymagającą ścieżkę. Uważność to jest tajemnica tej metody. Kto ją pozna, czerpie radość i podobnie jak ja nie mówi, że pracuje, tylko cieszy się z podróży w zmianie.

Dziękujemy za rozmowę, Lari. Życzymy ci dalszych sukcesów w twojej pracy i realizacji wszystkich planów.

Dziękuję bardzo. To była przyjemność.

Dodaj komentarz