Miasto

Postaw na odnawialne źródła energii z OZE Projekt

Instalacja fotowoltaiczna oraz pompa ciepła to doskonały sposób nie tylko na ekologiczną produkcję energii i ogrzanie domu, ale również na zmniejszenie rachunków. W Warszawie i gminach ościennych odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród właścicieli domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorców. Ogromne zainteresowanie jest spowodowane przede wszystkim atrakcyjnymi zasadami finansowania inwestycji. Poznaj korzyści płynące z odnawialnych źródeł energii i sprawdź, jak wysokie dofinansowanie możesz uzyskać.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła?
Jaki jest koszt inwestycji? – to jedno z pytań najczęściej zadawanych przez potencjalnych klientów. Czy można na nie jednoznacznie odpowiedzieć? Niestety nie. Oczywiście znajdą się firmy, które z góry podadzą cenę instalacji fotowoltaicznej (PV) lub pompy ciepła, ale czołowi instalatorzy przygotowują oferty szyte na miarę.
Co to oznacza? – żeby poznać koszt inwestycji należy spotkać się ze specjalistą na miejscu planowanej inwestycji.
Dlaczego? – koszt montażu elektrowni słonecznej, czy też pompy ciepła, zależy od wielu czynników. Zacienienie dachu, jego kierunek oraz zużycie energii mają ogromny wpływ na dobór odpowiedniej technologii w przypadku instalacji PV, podobnie jak sposób ogrzewania czy izolacji budynku w przypadku pompy ciepła. Podczas spotkania specjalista dokładnie wyliczy moc instalacji lub jednostki grzewczej, dobierze odpowiednie komponenty, a także odpowie na wszystkie pytania i przygotuje szczegółowy kosztorys inwestycji.

Jak sfinansować zakup instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła?
W związku z rozrastającym się rynkiem fotowoltaicznym ceny instalacji PV i pomp ciepła spadają. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym ich koszt może być jeszcze niższy. Jak to możliwe? Tu warto wymienić dwie metody finansowania. Pierwszą z nich proponuje instalator, a do drugiej zaliczają się programy rządowe i samorządowe.
Najlepsze firmy na rynku wprowadzają korzystne systemy ratalne, które pozwalają spłacać inwestycje zamieniając dotychczasowe rachunki za energię elektryczną czy ogrzewanie. Dzięki temu nie odczujesz inwestycji, a po pewnym czasie zauważysz czysty zysk. Już po kilku latach będziesz jedynie cieszył się niskimi, zwykle wynoszącymi zaledwie kilkanaście złotych, rachunkami za prąd. A kosztów związanych z ogrzewaniem w ogóle nie będziesz ponosił.
Jeśli chodzi o opcje dofinansowania, to inwestorzy mają spory wybór. W znakomitej sytuacji są mieszkańcy Warszawy, którzy mogą liczyć na dedykowaną specjalnie im tzw. dotację warszawską. Ponadto przy wymianie starego źródła ciepła na pompę ciepła, można również otrzymać dotację na instalację z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Dziś ostateczna wysokość dofinansowania może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! A już niebawem może to być jeszcze więcej, ponieważ 1 lipca rusza kolejna edycja programu „Mój Prąd”, a to będzie świetną okazją do zdobycia dofinansowania na zakup własnej elektrowni słonecznej.

Dlaczego fotowoltaika i pompa ciepła to para doskonała?
Według wielu osób para złożona z pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej to zestaw doskonały. Dzięki niemu nie tylko produkujemy darmową energię elektryczną, ale również ogrzewanie.
Jakich dokładnie korzyści możesz się spodziewać, gdy zdecydujesz się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła?
● będziesz miał własną elektrownię produkującą darmową energię elektryczną,
● uniezależnisz się od stałych podwyżek cen prądu,
● będziesz mógł cieszyć się z darmowego ogrzewania,
● będziesz miał ciepłą wodę użytkową dostarczaną przez pompę ciepła,
● będziesz mógł skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej,
● unikniesz kar za korzystanie z tzw. „kopciuchów”.

Dlaczego warto współpracować z OZE Projekt?
Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w jeden z najpopularniejszych rodzajów odnawialnych źródeł energii jakim jest instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, zachęcamy do wyboru OZE Projekt.
Dlaczego? – przede wszystkim dlatego, że jesteśmy gwarantem bezpiecznej, sprawnej i nieinwazyjnej inwestycji. Załatwiamy za klientów wszystkie formalności, oferujemy korzystne sposoby finansowania oraz pomagamy zdobyć dofinansowanie. Ponadto cały czas nadzorujemy pracę wykonanych przez nas instalacji dzięki zdalnemu dostępowi do monitoringów ich pracy. Nasza firma jest jednym z liderów rynku, czego najlepszym dowodem jest obecność w Stowarzyszeniu Branży Fotowoltaicznej Polska PV, która sprawia, że mamy realny wpływ na kierunek rozwoju tego sektora energetyki w naszym kraju. Ponadto, jako czołowy instalator w kraju, pracujemy z własnymi ekipami monterskimi oraz korzystamy wyłącznie z najwyższej klasy komponentów. Są to między innymi falowniki firmy SolarEdge i Hypontech, moduły fotowoltaiczne Phono Solar oraz pompy ciepła Daikin i Viessmann.
Dotychczas zaufało nam już ponad dwa tysiące klientów – a wśród nich Dorota Szelągowska, znana z programów telewizyjnych projektantka wnętrz.

Gdzie działamy?
Wywodzimy się z Olsztyna, stolicy Warmii i Mazur – regionu nazywanego zielonymi płucami Polski.
Obszar naszego działania jest jednak znacznie szerszy. W Warszawie wykonane przez nas instalacje znajdują się na takich dzielnicach jak m.in.: Białołęka, Ursus, Służew czy Ursynów. Wiele zrealizowaliśmy również w innych miejscowościach Mazowsza – zarówno w bezpośrednich okolicach Warszawy, jak Łomianki, Legionowo czy Wołomin, jak również w innych powiatach: płońskim, grójeckim, wyszkowskim i pułtuskim.

Gdzie nas znajdziesz?
● zapraszamy do naszego biura, które mieści się w Warszawie przy ul. Ludwika Idzikowskiego 16 (Witosa Point).
● możesz także do nas zadzwonić, tel.: 22 417 68 30
● jeśli wolisz kontakt przez internet, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego na stronie: www.ozeprojekt.pl – zadzwonimy do ciebie i umówimy dogodny termin spotkania, podczas którego będziesz mógł poznać wszystkie zalety odnawialnych źródeł energii.
Zapraszamy!

Zespół OZE Projekt

Dodaj komentarz