Korpolife

Praca marzeń: Efekty podróży

Wszystko, co dobre szybko się kończy i my również dobijamy do brzegu w naszej podróży w poszukiwaniu pracy marzeń.

Mam nadzieję, że mój cykl pomógł ci osiągnąć cel, czyli zmienić pracę na taką, która daje ci satysfakcję, spełnienie i radość. Liczę też, że w tej podróży dowiedziałeś się wiele nowego o sobie. Tego kim jesteś, co lubisz, a czego nie, jakie są twoje wartości i przekonania, jakie są twoje priorytety, jakimi ludźmi chcesz się otaczać, a jakich zdecydowanie unikać, jakie są twoje kwalifikacje, kompetencje, mocne i słabe strony.

Temu poznaniu służyły kolejne etapy naszej podróży, na których omawiałam poniższe zagadnienia:
1. Otoczenie fizyczne.
2. Otoczenie emocjonalne i duchowe.
3. Zdolności.
4. Ludzie, z którymi chciałbyś pracować.
5. Środowisko pracy.
6. Wiedza i informacje, z których chciałbyś korzystać w pracy.
7. Przedmioty i rzeczy.
8. Planowane rezultaty.
9. Oczekiwane korzyści.

Dzisiaj już wiesz

Jeśli podążałeś za moimi wskazówkami, a przede wszystkim robiłeś ćwiczenia, to dzisiaj powinieneś wiedzieć:

  • jakimi wartościami i zasadami chciałbyś się kierować, a także jakie emocje ci towarzyszą i powstają w zetknięciu z ludźmi, sytuacjami, czy też wspomnieniami;
  • jacy ludzie sprawiają, że rozkwitasz i jakimi chciałbyś się otaczać w wymarzonej pracy; jakie cechy innych powodują, że sam się rozwijasz, osiągasz najlepsze rezultaty, jesteś efektywny i skuteczny, a przede wszystkim zadowolony z tego, co robisz i z kim pracujesz;
  • jakie są twoje kluczowe zdolności i umiejętności, które sprawiają ci radość i satysfakcję oraz które chciałbyś wykorzystywać i rozwijać w pracy zawodowej; podobnie w przypadku wiedzy i informacji, z których chciałbyś korzystać w pracy – nie tylko wiesz już, jakie posiadasz, ale przede wszystkim, jakie chciałbyś rozwijać, by zawodowo czuć się usatysfakcjonowany i spełniony;
  • w jakiej okolicy i otoczeniu chciałbyś pracować, a także jakie rzeczy i przedmioty wykorzystywać;
  • – last but not least – co jest twoim celem i co chcesz osiągnąć! Bo pamiętaj, nie wystarczy powiedzieć, że celem jest praca marzeń. Aby taką mieć, musisz dokładnie wiedzieć, co to dla ciebie oznacza; jakich korzyści i rezultatów oczekujesz, a także w jaki sposób i w jakim terminie chcesz je osiągnąć.

Mam nadzieję, że przeszliśmy wspólnie całą drogę, od startu aż do mety. Jeśli jednak uważasz, że obecnie chcesz się skupić tylko na jednym lub paru jej elementach to też w porządku. Oczywiście najlepsze efekty daje zajęcie się wszystkimi zagadnieniami. Jeśli jednak nie czujesz się na to gotowy, to lepiej zrobić choćby jeden krok, niż stać w miejscu!
I zawsze pamiętaj o słowach Thomasa Edisona: Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.

Pisz, jeśli masz pytania, uwagi bądź sugestie dotyczące tego, bądź innych artykułów. Na wszystkie wiadomości chętnie odpowiem.
Do zobaczenia!

Monika Morys
[email protected]

Dodaj komentarz