Korpolife

Profesjonalny salon kosmetyczny – jak wybrać?

W salonie kosmetycznym oczekujemy profesjonalnej obsługi. Chcemy, aby taka wizyta była dla nas przyjemnością – czyli muszą być zachowane najwyższe standardy obsługi klienta. Najpierw trzeba więc zadać sobie kilka pytań: Czy dotychczas zawsze otrzymywaliśmy taką usługę, jakiej oczekiwaliśmy? Jak jest w kwestiach depilacji laserowej? Czy w przypadkowym gabinecie możemy spodziewać się najlepszej jakości obsługi? Po czym można poznać profesjonalistkę?

Profesjonalna kosmetyczka to skarb! Znajdźmy taką i trzymajmy się jej, a nasza skóra będzie zawsze zadbana.
Często mamy obawy przed wizytą w salonie kosmetycznym. Nie mamy gwarancji, że personel w danym salonie jest profesjonalny i należycie dba o czystość – obawiamy się po prostu o nasz wygląd i nasze zdrowie. Obawy są jak najbardziej zasadne, ponieważ nikt nie chce wyjść z zabiegu niezadowolony, a nawet z infekcją lub zakażeniem.. Zatem co należy zrobić?

Zbieranie informacji
Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto poszukać opinii na temat jego i jego personelu. Najpierw warto popytać znajomych czy może właśnie tam korzystali z zabiegów albo jaki inny mogliby nam polecić.
Jeśli zaś wybieramy zupełnie samodzielnie, to w pierwszej kolejności skupmy się na tym, czy gabinet kosmetyczny posiada stronę internetową lub profil na portalu społecznościowym. Zwróćmy uwagę na to czy strona (bądź profil) są aktualne – czy informacje lub posty zamieszczane są na bieżąco. Jeśli kosmetyczka pracuje w większym salonie kosmetycznym, należy sprawdzić, czy na jego stronie jest wzmianka na jej temat: jej doświadczenia, wykształcenia i odbytych szkoleń.

Cechy dobrej kosmetyczki
Odwiedzając salon kosmetyczny zwróćmy uwagę na to, czy kosmetyczka przyjmuje nas w mundurku oraz czy jej wygląd jest schludny i czy jest zadbana. Wygląd może nam naprawdę dużo powiedzieć o jakości usługi, jaką możemy otrzymać.
Ważne jest, aby kosmetyczka w pracy prezentowała się nienagannie. Swoim wizerunkiem reprezentuje przecież salon kosmetyczny i zachęca nas do skorzystania z jego usług. Włosy powinna mieć spięte, biżuterię powinna ograniczyć do minimum, a na twarzy nie powinna mieć makijażu – tak, aby było widać, że osoba, która będzie się zajmowała naszą skorą, sama ma idealną i zadbaną cerę.
Jeśli osoba, która ma nas obsługiwać, wita nas w bardzo mocnym makijażu, zachodzi podejrzenie, że chce coś ukryć – może jej skóra pozostawia wiele do życzenia? Czy chcemy, aby osoba doradzająca nam w sprawie poprawy stanu naszej skóry, sama miała z tym problemy? Raczej nie – jeśli nie potrafi zadbać o siebie, to jak zadba o nas?
Jeśli stanie przed nami pani w stroju codziennym, która ma np. rozpuszczone włosy, a przy tym mocny makijaż i dużo biżuterii, można się zastanawiać nad jakością obsługi.
Ważną wizytówką kosmetyczki są także zadbane dłonie. Profesjonalistka powinna zachęcać klientów także estetycznie wykonanym manicure. Dobrze to świadczy o jej dbałości o szczegóły i stanowi prezentację zabiegów oferowanych w salonie.
Dwie ostatnie kwestie: kosmetyczka, która pali papierosy, w oczach specjalistów z Healthy Beauty nie jest profesjonalistką. Nie powinna ulegać temu nałogowi, ponieważ ma wiedzę o szkodliwości papierosów na organizm, w tym na cerę. Ponadto nie jest w stanie zapewnić klientowi komfortu podczas zabiegu, gdyż jej dłonie wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach tytoniu.
Zwróćmy też uwagę na słownictwo jakim posługuje się kosmetyczka. Czy w swoich wypowiedziach jest kulturalna i potrafi konkretnie odpowiedzieć na nasze pytania. Ważne też jest, czy ma odpowiednią wiedzę popartą ukierunkowanym wykształceniem (i nie chodzi tutaj o kilkutygodniowe kursy, a o studia trwające minimum dwa lata).

Higiena i sterylność w Healthy Beauty
Salony kosmetyczne powinny bezwzględnie przestrzegać zasad bhp, ponieważ w grę wchodzi zdrowie, a czasem nawet życie klientów.
Właściciele takich lokali muszą stanąć na wysokości zadania i zadbać o czystość gabinetów i sterylność przyrządów, których używają. Nie wolno oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie klientów.
Zalecenia dotyczące higieny w salonie Healthy Beauty zaczynają się od dezynfekcji narzędzi i innego używanego sprzętu. Ważne jest także aby wszystkie powierzchnie te duże, jak podłogi czy blaty, oraz te, które mają kontakt z naszym ciałem (jak np. łózka do masażu) były myte i dezynfekowane.
Szanujący się salon korzysta przede wszystkim z materiałów jednorazowych a do dezynfekcji metalowych narzędzi używa autoklaw. Autoklaw jest to specjalne urządzenie wykorzystujące wysokie ciśnienie i temperaturę do sterylizacji narzędzi kosmetycznych, chirurgicznych, czy dentystycznych. Takie urządzenie jest wykorzystywane w salonie Healthy Beauty.
Podstawowym zobowiązaniem higienicznym pracowników salonu kosmetycznego jest mycie i dezynfekcja rąk przed każdym zabiegiem i po nim, oraz używanie rękawiczek i maseczek na twarz. Stosowanie się do tych zaleceń chroni klientów i pracowników salonu.
Bardzo ważne jest też dokładne oczyszczenie skóry klientki przy użyciu specjalnego preparatu do dezynfekcji. Kosmetolodzy Healthy Beauty podczas depilacji woskiem stosują technikę one dip. Polega ona na jednorazowym zanurzeniu szpatułki w podgrzewaczu na wosk. Każde kolejne nabieranie wosku to nowa szpatułka. Technika ta pozwala zachować wysoki standard higieny.
Kolejnym zaleceniem jest odpowiednie przygotowanie ręczników bawełnianych, używanych podczas masaży – są one prane w pralni wysokotemperaturowej.

Komfort i przyjemność
Pamiętajmy, że wizyta w salonie kosmetycznym ma być przyjemnością. Powinniśmy czuć się tam komfortowo. Zatem wybierajmy sprawdzone salony, które przestrzegają podstawowych zaleceń odnośnie higieny i bezpieczeństwa.
Podczas najbliższej wizyty w salonie kosmetycznym zwróćmy uwagę na to, czy zostały spełnione wytyczne związane z czystością i dbałością o nasze bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz