Pomysł na weekend

Rzuć wszystko, wyjedź w Bieszczady i daj się zaopiekować

Miętowy Anioł w Bieszczadach to idealna przestrzeń dla uciekinierów ze świata korpo, stworzona przez ludzi, którzy znają wyścig szczurów z własnego doświadczenia i wiedzą, co jest potrzebne starganej duszy.

W zatłoczonym świecie, w którym tempo życia zdaje się nieustannie przyspieszać, odnalezienie chwili spokoju staje się luksusem. Pensjonat Miętowy Anioł to jednak miejsce, gdzie spokój i relaks nie są frazesami, lecz rzeczywistością, którą zapewniamy każdemu gościowi. Dbamy o to, aby każdy mógł poczuć się lepiej niż w domu, znaleźć w naszym pensjonacie swój azyl przed codziennością i presją życia oraz przestrzeń do odstresowania.

Bieszczadzki azyl

Miętowy Anioł jest położony w miejscowości Równia niedaleko Ustrzyk Dolnych, więc dojazd jest bardzo łatwy – od strony Rzeszowa czy Przemyśla krętą, ale urokliwą drogą przez Arłamów. Pensjonat prowadzimy my: Kasia i Paweł Czachurowie, dwoje uciekinierów z dużego miasta i korporacji.

Nasza przystań położona jest wśród pięknych bieszczadzkich krajobrazów, które same w sobie zapewniają odskocznię od zgiełku życia miejskiego. Na tarasie możesz zasiąść z książką, lub położyć się na hamaku i wdychać zieleń pobliskiego lasu z widokiem na pasmo Żuków.

Spacery i wędrówki

Możliwość spacerów, wędrówek po górach, czy obserwacji dzikiej przyrody sprawiają, że nasi goście mogą odnaleźć spokój i harmonię w otaczającym świecie natury. Wyjście w góry i przewietrzenie głów powoduje, że z takiej wyprawy wracamy odnowieni. Zmęczeni fizycznie, ale odświeżeni duchowo.

Połonina Wetlińska, Caryńska, Smerek, Rawki, Tarnica – to tylko kilka kultowych miejsc, gdzie koniecznie trzeba zobaczyć jak wiatr przegania nasze potargane myśli, a uspokaja ciało i umysł.

Sauna i bania

Po dniu spędzonym na wędrówce po malowniczych szlakach Bieszczad, nic tak nie przywraca energii i nie regeneruje mięśni jak czas spędzony w saunie lub ruskiej bani. To nie tylko relaksacyjne doświadczenie, ale także terapia dla zmęczonych ciał i głów. Sauna to miejsce oczyszczenia i odprężenia, a aromaterapia potęguje relaksację oraz jest doskonałym sposobem na odprężenie mięśni i uspokojenie umysłu.

Dla zmęczonych wędrowców po intensywnej wyprawie w góry, sauna i ruska bania to nie luksus, ale wręcz konieczność. Nie ma nic lepszego niż zanurzenie się w gorącym powietrzu sauny lub oparach ruskiej bani.

Joga i masaże

Dla osób funkcjonujących w pędzie korporacyjnym, gdzie często doświadczają wysokiego poziomu stresu i napięcia, zajęcia z jogi są cudownymi chwilami odprężenia, które pomagają w harmonizacji ciała i umysłu. Takie zajęcia prowadzimy u nas na wszystkich poziomach zaawansowania.

Proponujemy też masaże ciała, które pomagają w redukcji napięcia mięśniowego, przynoszą ulgę w bólach kręgosłupa i stawów oraz poprawiają krążenie krwi. Masaże twarzy Kobido są również doskonałym sposobem na odprężenie i rewitalizację skóry, co przekłada się na świeży i młodszy wygląd.

Natomiast masaż dźwiękami to unikalna forma terapii, która wykorzystuje dźwięki mis i gongów tybetańskich do indukcji stanu głębokiego relaksu i medytacji. Ta praktyka pomaga w harmonizacji energii w ciele, w usuwaniu blokad energetycznych i przywracaniu równowagi wewnętrznej. Joga i masaże pozwalają znaleźć ukojenie i wypoczynek po czasie intensywnej pracy i oddech od szybkiego tempa życia.

Domowa kuchnia

Nasza kuchnia to prawdziwe centrum smaków, gdzie lokalne produkty i tradycyjne przepisy łączymy się z nowoczesnością. Dania przygotowywane są przez nas osobiście z najwyższą starannością – tak, aby każdy posiłek był nie tylko pożywny, ale i wyjątkowy.

Razem z naszymi gośćmi, przy dużym stole, cieszymy się aromatycznymi potrawami, które zachwycają kubki smakowe i dodają energii na kolejne przygody w Bieszczadach.

Serwujemy dania od kuchni wegańskiej poprzez kuchnię wegetariańską aż po półmiski z mięsiwem.

Miętowy Anioł
Galeria SZOPA

Równia 10
38-700 Ustrzyki Dolne
Tel 796354085 ; 502658272

FB: mietowy_aniol

Instagram: mietowy_aniol

Sztuka Bieszczadów

Proponujemy również coś dla ducha. Nieodłączną częścią Miętowego Anioła jest „Galeria Szopa” – miejsce, gdzie Bieszczady ożywają na płótnie, drewnie, w dźwiękach i w formie. Miejsce to zostało stworzone z myślą o tym, by było nie tylko galerią, ale przestrzenią kultury, która służy jako platforma dla lokalnych artystów i miłośników sztuki.

Stałą wystawą są prace gospodarza – Pawła, tworzącego „Nieuloty”, postaci, które chciały być aniołami, ale nigdy nimi nie będą, bo nabroiły w życiu…

W „Szopie” eksponujemy bogatą kolekcję dzieł sztuki, począwszy od tradycyjnego malarstwa przez instalacje i awangardową grafikę, aż po rzeźby i rękodzieło, które odzwierciedlają duszę i charakter tego wyjątkowego regionu.

W galerii organizowane są miniwystawy indywidualne i zbiorowe, które dają szansę na poznanie oraz docenienie lokalnych talentów. Sztuka jest dla wszystkich i dlatego prowadzimy tu różnorodne warsztaty dla gości – malarskie, muzyczne, pieczenia chleba i serowarskie.

Nasze miejsce to również muzyka, która właściwie gra pierwsze skrzypce w domu. Organizujemy koncerty z gatunku krainy łagodności, folku i innych stylów muzycznych.

Ukojenie odnalezione

Miętowy Anioł to nie tylko miejsce noclegowe, to prawdziwa oaza spokoju i ukojenia dla każdego, kto szuka odskoczni od pędu życia codziennego. To nie tylko wyjątkowy wypoczynek, ale także szeroki wachlarz aktywności relaksacyjnych, które przywrócą każdemu równowagę i spokój.

Jeżeli przeczytałeś ten artykuł do tego miejsca, to oznacza jedno: TO miejsce jest właśnie dla ciebie! Tutaj, z dala od miejskiego zgiełku, odnajdziesz harmonię i święty spokój, uciekniesz od pędu codzienności.

Zapraszamy do naszego pensjonatu – obiecujemy niezapomniane doświadczenia!

Kasia i Paweł

Dodaj komentarz