Miasto

Sztuka w Mordorze!

Od niedawna przy ul. Suwak 3 działa wyjątkowe miejsce – Six Seasons Distillery, a tam, na 2. piętrze, świątynia sztuki Arsenic. Tak, tak – świątynia, bo nie chcemy, żebyście czuli się u nas jak w sterylnej galerii… W naszej świątyni celebrujemy sztukę codziennie przy drinku, jedzeniu i muzyce!

Six Seasons Distillery to klub artystyczny, restauracja, z kuchnią inspirowaną podróżami po świecie, destylarnia ginu, bar, przestrzeń szkoleniowa – razem 770 m2. w przestronnym, przeszklonym nowoczesnym budynku. Na parterze naszej rotundy znajdziecie restaurację, na pierwszym piętrze bar i klub muzyczny, a na samej górze świątynię sztuki Arsenic, w której co miesiąc organizujemy wernisaże z koncertami.

Six Seasons Distillery znajduje się w samym sercu Mordoru. Na zbiegu ulic Domaniewskiej i Suwak wypatrujcie pięknej przeszklonej rotundy, przypominającej statek kosmiczny, który wylądował pomiędzy biurowcami, aby dodać tej okolicy trochę więcej blasku i pozytywnej energii…

Zapraszamy na pyszne lunche! Sami komponujecie swój zestaw a wybrane dania możecie też zabrać do domu, ponieważ pakujemy je w słoiczki z instrukcją przygotowania w warunkach domowych – do nabycia na wynos w naszym sklepiku. Nie zabraknie deseru w postaci domowego placucha i kompotu, czyli szału stołówek. Mamy też pizzę i kanapki. Przyjmujemy zamówienia i rezerwacje grupowe: [email protected], tel. +48 696 349 070. Uruchomiliśmy też serwis dostaw bezpośrednio do biur.

Wieczorem natomiast wpadajcie na klimatyczne kolacje. Zawsze zapewniamy dobrą muzykę i niepowtarzalny klimat. Dojdziecie do nas spacerkiem, a jeśli wolicie podjechać samochodem, mamy duży bezpłatny parking – wystarczy wjechać za szlaban.

A może szukacie miejsca na spotkanie wigilijne, urodziny, spotkanie integracyjne? W naszej restauracji miejsca mamy pod dostatkiem. Chcecie spersonalizować swoje menu? Nie ma sprawy, doradzimy!

W galerii Arsenic wspieramy twórczość polskich artystów, najczęściej abstrakcyjnych. Promujemy sztukę, która do nas przemawia, niesie ciekawą opowieść, sprawdza się w przestrzeniach biurowych i w domowych wnętrzach. Cieszymy się, mogąc porozmawiać z naszymi gośćmi przy sztaludze i usłyszeć ich szczere opinie. Obraz to przecież świetny pretekst do dyskusji – zarówno przy okazji biznesowych spotkań jak i tych bardziej prywatnych. Co miesiąc organizujemy nowy wernisaż wraz ze zmianą ekspozycji. Każdy wernisaż to wyjątkowe wydarzenie z koncertem na żywo, ale możecie też przyjść do galerii w przerwie, wypić kawę, po prostu odpocząć…

Pomysłodawczynią i prowadzącą świątynię sztuki Arsenic jest Patrycja Krześniak, która aktywnie promuje ideę popularyzacji sztuki, łącząc twórczość artystyczną z biznesem, a szczególnie z dobrze znanym jej z doświadczenia zawodowego światem korporacji. Patrycja reprezentuje grupę nowoczesnych, odważnych artystów oraz prowadzi konsultacje w zakresie art brandingu, który – jako coraz bardziej popularna strategia komunikacji – służy wielu biznesom, ale przede wszystkim pracownikom firm i społecznościom lokalnym. Promowanie sztuki nie mieści się już w znanym wszystkim pojęciu CSR, dlatego pojawił się nowy, bardziej precyzyjny termin oddający ideę budowania marki poprzez sztukę – kulturowa odpowiedzialność biznesu (Corporate Cultural Responsibility, czyli CCR).

Możliwości wprowadzenia sztuki do naszej zawodowej codzienności jest wiele i wbrew powszechnym przekonaniom nie wszystkie wymagają dużych nakładów finansowych, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze sztuką współczesnych twórców. Obecność sztuki we wnętrzach komercyjnych ma korzystny wpływ na pracowników i wszelkich interesantów firmy. Sztuka pobudza kreatywność, inspiruje i uspokaja.

Romans biznesu ze sztuką oddziałuje na naszą codzienność, a im twórczość artystyczna staje się bardziej inkluzywna, tym większe wnosi korzyści dla społeczeństwa i komunikacji międzyludzkiej. W przestrzeniach biurowych spędzamy dużo czasu, więc warto zastanowić się nad długoterminową strategią w ramach art brandingu. Wariantów działań jest dużo – odpowiednich na każdą potrzebę i mieszczących się w każdym budżecie.

Już w czwartek 8 grudnia o godz. 19 zapraszamy na kolejne gorące wydarzenie – koncert i premierę płyty Marii Niklińskiej pod tytułem „Marlen” oraz wernisaż wystawy Romualda Błaszczyka pod nazwą „Poranek w 13 lustrach”. Przyjdźcie, by przy pełni księżyca, wspólnie celebrować święto sztuki! Wpadajcie po pracy na luzie – gwarantujemy świetną rozrywkę, relaks i wyjątkowe towarzystwo. Zabierzcie też znajomych! Wstęp wolny, ale rekomendujemy rezerwację stolika pod numerem: +48 693 349 070.

Marię Niklińską poznaliście już jako aktorkę teatralną, telewizyjną i filmową, a także autorkę tekstów. To absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Debiutowała rolą Es-toch w „Tajemnicy Sagali” Jerzego Łukaszewicza. Grała min Anielę w „Ślubach Panieńskich” w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym czy Ofelię w „Hamlecie 44” w Muzeum Powstania Warszawskiego. Laureatka Brązowego Samowara, nominowana do Złotej Kaczki i nagrody im. Jana Machulskiego. Podczas naszego spotkania przekonacie się także, że Maria jest utalentowaną wokalistką! Jej energetyczna muzyka porusza takie tematy jak miłość i kobiecość w nowoczesnym, alternatywnym lub niemal klubowym wydaniu.

Romuald Błaszczyk używa pseudonimu R.A.Mar. Jego twórczość jest zbliżona do abstrakcjonizmu i ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Wyraża spontaniczne, naturalne, często podświadome akty twórcze, mające swoje źródło w głębi duszy i najbardziej osobistych prywatnych doznaniach. Artysta brał udział w wielu wystawach, m.in. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Galerii Plus w Chorzowie, Pracowni Czuba & Latoszek w Warszawie. Od ponad trzydziestu lat pomaga ludziom dzięki swoim naturalnym zdolnościom, które stale rozwija i bada. Uważa, że człowiek, jako potężna energia, jest całkowicie zdolny do kształtowania swojego życia w każdym jego aspekcie. Pasjonuje go wszechświat i jego tajemnice, które odkrywa, wykraczając poza sferę naszych zmysłów. Równie wielką pasją jest dla niego malarstwo i to właśnie poprzez akt twórczy, stosując różne techniki, przedstawia swoje wizje. Wystawę „Poranek w 13 lustrach” możemy interpretować dowolnie. Bądźcie przygotowani na wiele przemyśleń i ogromną dawkę energii!

Six Seasons Distillery

Dodaj komentarz