Miasto

WPT i Cafe Równik! Tysiące posiłków dla medyków!

Personel medyczny Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego otrzymał 20 tysięcy posiłków w ramach akcji Wrocławskiego Parku Technologicznego! W ten sposób WPT wraz z zespołem Cafe Równik wspierało wrocławską służbę zdrowia w codziennej walce z pandemią koronawirusa.

Ostatni rok był czasem szczególnie wymagającym dla personelu medycznego, który nieustannie walczy o nasze zdrowie i życie w szpitalach i innych placówkach medycznych.

– Doceniamy ciężką pracę naszych medyków. W ramach podziękowania zamówiliśmy codzienną dostawę ciepłych posiłków do Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego u naszych przyjaciół z Cafe Równik, których wsparła działająca na terenie kampusu WPT firma Kinia – mówi Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Akcja ruszyła w listopadzie zeszłego roku, dzięki niej do połowy marca udało się dostarczyć do szpitala aż 20 tysięcy posiłków!
Obiady dla medyków przygotowywał zespół działającej na terenie wrocławskiego Nadodrza klubokawiarni Cafe Równik, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

– Pandemia pokazała, jak ważna jest solidarność i działanie dla wspólnego dobra. Współpraca z WPT pozwoliła nam przetrwać ten czas, poruszyła nasze serca i umysły. Nasi podopieczni odebrali ją jako wielką szansę dla siebie.
Początkowo towarzyszyła nam niepewność, bo nasi pracownicy byli przeszkoleni do kelnerstwa, a nie do przyrządzania posiłków. Daliśmy jednak radę, a nasz zespół szybko opanował czynności kuchenne.
Przygotowywanie obiadów, szczególnie ze świadomością, że trafiają one do medyków, pozwoliło nam w Równiku zachować dobrą kondycję psychiczną, utrzymać radosną atmosferę i rozwinąć umiejętność działania zespołowego. Był to jak dotąd najlepszy okres terapii przez pracę w naszej kawiarni – komentuje profesor Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które prowadzi Cafe Równik.

W akcję zaangażowana była również działająca w WPT firma cateringowa Kinia, która także przygotowywała posiłki, a ponadto odpowiadała za logistykę dostaw. – Zlecenie od WPT było i jest dla nas ogromnym wsparciem w niezwykle trudnym dla branży gastronomicznej czasie pandemii.
Dzięki niemu poznaliśmy też wspaniałą ekipę Cafe Równik. Sama mam dziecko z niepełnosprawnością – mój syn Adaś właśnie skończył roczek. Spotkałam tu świetnych ludzi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem pokazywali niejednokrotnie, że potrafią i chcą być potrzebni, a przy okazji dali mi nadzieję na lepsze jutro dla mojego syna – mówi Kinga Gogacz, właścicielka Kinii.

Akcja Wrocławskiego Parku Technologicznego to dowód na to, że współpraca przedsiębiorców, organizacji pozarządowej, osób z niepełnosprawnościami i instytucji wspierającej biznes jest możliwa. Przedsięwzięcie WPT udowodniło nam, że dzięki kooperacji można zdziałać dużo więcej – nie tylko wesprzeć walkę z pandemią, ale też pomóc sobie nawzajem.

Marta Bodys

Dodaj komentarz