Lepsze zycie

Współczesny mężczyzna bez krępacji

O „krępujących” problemach mężczyzn i o sposobach ich rozwiązania rozmawiamy z lekarzem medycyny Piotrem Ciszewskim, specjalistą chirurgii ogólnej, proktologiem, dyrektorem szpitala Centrum Medycznego Wilmed.

Panie doktorze, współczesny mężczyzna w gabinecie Pana okiem – jaki to mężczyzna?

Jest bardzo świadomy. Wkracza do gabinetu niekiedy „przygotowany” z zakresu konsultacji medycznej i chętnie konfrontuje wiedzę z internetu z tym, co chce powiedzieć lekarz. Nie obawia się pytań i potrafi też jasno formułować swoje oczekiwania. Często dopytuje o szczegóły zabiegu i o samopoczucie po nim, o efekty i o to, w jakim stopniu współczesna medycyna jest w stanie sprostać jego oczekiwaniom. Mężczyzna, który już do nas przychodzi i podejmuje decyzję o leczeniu, o tym, że chce większego komfortu życia – to już pacjent bardzo zdecydowany i nastawiony na szybkie rozwiązanie problemu.

Jakich rozwiązań u chirurga szukamy najczęściej?

W dużej części są to dolegliwości powszechne, które mocno uprzykrzają życie lub wręcz uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie: przepukliny, hemoroidy, żylaki. Coraz częściej trafiają też panowie, którzy przez lata funkcjonowali z czymś co bardzo zaburzało ich dobre samopoczucie i chcą poprawić swój wygląd zewnętrzny.
Przykładem jest np. ginekomastia.

, czyli po prostu powiększone piersi. Dla wielu kobiet są one pragnieniem i robią wiele, aby mieć większe. Jednak dla panów ta cecha staje się często powodem dużego kompleksu. U dorastającego chłopaka czy nawet już u dojrzałego mężczyzny może powodować ogromny dyskomfort i siać spustoszenie w psychice. Każdorazowe wyjście na basen czy wyjazd na wakacje, nie wspominając już o sytuacjach intymnych, stają się przeżyciami trudnymi zamiast niosącymi radość. Likwidowaniem tego problemu zajmujemy się od dawna i uzyskujemy w tym zakresie bardzo dobre efekty.
Kolejną grupą są mężczyźni, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej i cieszyć się dobrą sylwetką czy wręcz wymarzonym „sześciopakiem”. Tu też mamy cały wachlarz metod – od nowoczesnych technologii jak liposukcja Vaser, po wprawne dłonie i artystyczne oko najlepszych chirurgów – które pozwalają nam, poprzez terapie łączone lub jednorazowe określone działanie, osiągać efekty satysfakcjonujące pacjentów.

Pana zespół to specjaliści od niełatwych problemów – niełatwych mentalnie lub medycznie. Jakie to problemy?

Często okazuje się, że trudność przypadku z którym zgłasza się do nas pacjent to tylko problem mentalny danej osoby, a nie problem medyczny. W naszym centrum medycznym pracują doświadczeni lekarze i doskonali eksperci, którzy z tym, co dla nas jest krępujące, spotykają się zawodowo od wielu lat i nie kierują się niczym innym jak bezpiecznym, najlepszym dla pacjenta rozwiązaniem problemu.
Ważny jest tu także cały aspekt psychologiczny. Pacjenci niechętnie przychodzą z problemami, które uznają za wstydliwe. Jednak zapewniam, że są one krępujące tylko dla pacjenta – nigdy dla lekarza.
Nie warto żyć z dolegliwościami, które nam przeszkadzają. Nie warto z powodu przekonania o „intymności” zagadnienia, nie cieszyć się pełnią życia czy aktywnym funkcjonowaniem.
W naszej klinice bardzo cenne jest to, że oprócz tego, że pomagamy pozbyć się konkretnych problemów na sali operacyjnej, uwalniamy też głowy naszych pacjentów od obciążeń psychicznych, dyskomfortu z którymi funkcjonowali latami. Niektórzy zaczynają dosłownie nowe życie, inni cieszą się z pozbycia się kompleksów i odkrywają nowe, fajne sposoby funkcjonowania, cieszenia się swoją fizycznością.

Czego życzy Pan pacjentom na nowy rok?

Zachęcam ich do przełamywania stereotypów związanych z tym, że fizyczny wygląd jest ważny tylko dla kobiet. Zachęcam do dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. A w przypadku potrzeb zdrowotnych czy związanych z wyglądem poszczególnych części ciała – zachęcam do zgłaszania się na konsultacje. Rozmowa rozwieje wątpliwości, a lekarz wskaże bezpieczne i sprawdzone rozwiązania.
Zdanie tak popularne w ostatnich latach – dbajmy o siebie – ma głęboki sens i wiele wymiarów. Życzę odwagi i determinacji, aby wprowadzić je w życie w roku 2022 i korzystać z absolutnie genialnych rozwiązań, które oferuje współczesna medycyna. Jeśli są zagadnienia, które powodują niezadowolenie, kompleksy czy wręcz stają się przyczyną frustracji, wybierzmy się do gabinetu chociażby po to, aby poznać możliwości działania i w swoim tempie podjąć wspólnie z lekarzem decyzję, która być może sprawi, że ten nowy rok zapisze się w naszej pamięci jako przełomowy, ważny i miło wspominany. Czego szczerze życzę i zapraszam do do Wilmedu na konsultacje z naszymi specjalistami.

Lek. med. Piotr Ciszewski, specjalista chirurgii ogólnej, proktolog, dyrektor szpitala Centrum Medycznego Wilmed

Comments (1)

  1. Ale o zawieszeniu Pozwolenia Wykonywaniu Zawodu nic nie wspomina?

Dodaj komentarz