Wywiad

Wygraj staż w Parlamencie Europejskim

Europoseł Jarosław Duda zaprasza studentów dolnośląskich i opolskich uczelni wyższych do udziału w II edycji konkursu „Wygraj staż w Parlamencie Europejskim”, w którym nagrodą jest sześciotygodniowy, płatny staż w biurze poselskim posła Jarosława Dudy w Brukseli!

– Zależy mi, by nagrodą w konkursie był nie tylko staż, ale też sam udział w finale. Studenci, którzy wezmą w nim udział, będą mieli okazję skorzystać z wiedzy ekspertów z zakresu m.in. autoprezentacji i elementów PR. Dowiedzą się, jak przygotować się do rozmowy o pracę oraz na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji. Będzie to także znakomita okazja dla nas wszystkich do poznania się i rozmowy na tematy istotne z punktu widzenia studentów wchodzących na rynek pracy, zwłaszcza w kontekście Europejskiego Roku Młodzieży – wyjaśnia Jarosław Duda, organizator konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 marca przez formularz zamieszczony na stronie internetowej www.jaroslawduda.pl.

Wrażenia laureatki

Niezdecydowanych zachęcamy do lektury krótkiej relacji z pobytu w Brukseli jednej z laureatek I edycji konkursu – Magdaleny Rencz.

Maciej Wełyczko: Jak dowiedziała się Pani o konkursie i dlaczego postanowiła wziąć w nim udział?
Magdalena Rencz

: Plakat zachęcający do udziału zobaczyłam w jednej z kawiarni we Wrocławiu. Długo patrzyłam na niego i szukałam gdzie jest haczyk – przecież niełatwo wygrać taki staż i to w Parlamencie Europejskim! Postanowiłam zaryzykować – zrobiłam zdjęcie i następnego dnia wysłałam swoje zgłoszenie. Jestem zdania, że zawsze warto próbować, by potem nie żałować, że się czegoś nie zrobiło. Dlatego też postanowiłam wziąć udział w konkursie i zawalczyć o nagrodę główną.

Jakie miała Pani wrażenia z finału konkursu?

Finał, mimo że odbył się zdalnie, był dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Miałam okazję wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu dotyczącym wystąpień publicznych, które poprowadził pan Seweryn. Było trochę rywalizacji, ale przede wszystkim współpraca z innymi uczestnikami konkursu. Pamiętam, że po finale miałam bardzo mieszane uczucia, ponieważ poziom, jaki prezentowali inni uczestnicy, był naprawdę bardzo wysoki. Moim zdaniem wszyscy zasługiwali na nagrodę główną.

Co Pani najlepiej wspomina ze stażu?

Najbardziej utkwił mi w pamięci sam moment wejścia na salę plenarną Parlamentu Europejskiego. Robi wrażenie! Dotychczas miejsce to znałam tylko z telewizji, a teraz miałam okazję nie tylko podziwiać, ale także uczestniczyć w oficjalnym spotkaniu. Czułam, że jestem świadkiem czegoś bardzo ważnego i zrozumiałam, że Parlament Europejski jest mi bliższy niż kiedykolwiek przedtem. Doceniam możliwość udziału w oficjalnych spotkaniach posła Jarosławy Dudy, podczas których wiele się nauczyłam i zyskałam pewność siebie.

Co powiedziałaby Pani osobom, które rozważają wzięcie udziału w konkursie?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto… – naprawdę warto! Zyskasz nie tylko cenny wpis do CV, ale też przeżyjesz niezapomnianą przygodę w samym centrum Brukseli. Gdybym mogła, wystartowałabym w konkursie raz jeszcze.

Dziękuję za rozmowę.

Maciej Wełyczko

W Brukseli. Magdalena Rencz, laureatka I edycji konkursu „Wygraj staż w Parlamencie Europejskim” (pierwsza z prawej) w towarzystwie europosła Piotra Dudy (Europejska Partia Ludowa) i pracowników jego biura poselskiego.

Dodaj komentarz