Drodzy Czytelnicy,
i kolejny miesiąc już za nami! Mam wrażenie że czas ostatnio przyspieszył, zmiany zachodzą tak gwałtownie… Wokół wydarzyło się wiele złego, ale patrzę dalej z nadzieją, że wszystko powoli dąży do równowagi. Żeby nie zwariować, skupmy się na jaśniejszych stronach życia: dni są coraz dłuższe i cieplejsze. A w dłuższe dni oprócz pracy można robić tyle prostych, fajnych rzeczy na świeżym powietrzu, brać udział w relaksujących wydarzeniach. Już czekają na nas kina i teatry plenerowe, rowery, spotkania towarzyskie na piwku w ogródkach barowych.
Pamiętajmy o spotkaniach z ludźmi i o dbaniu o naszych znajomych, bo relacje z ludźmi są chyba najważniejsze. A te głębokie, przyjaźnie, jeśli są pielęgnowane, owocują znakomitym czasem relaksu, zrozumieniem i wsparciem w trudnych chwilach.
Za oknami, w parkach i zagajnikach słyszymy śpiew ptaków wśród młodych liści i kwitnących drzew oraz krzewów. Zadbajmy też o siebie, znajdźmy chwilę na relaks, bez ciągłych myśli o pracy, obowiązkach i planowania. Starajmy się nasycić wiosną, obserwować jej przejawy z uważnością i zatrzymać te ulotne wrażenia. To ważny bagaż na później.
A w chwilach wolnego zapraszamy do lektury – „Głos Mordoru” poleca się jak zawsze trochę na poważnie, a trochę z przymrużeniem oka. Trochę na bieżąco, a trochę uniwersalnie; o ciele i o duszy…
W numerze m.in.
- Jak wojna w Ukrainie wpływa na HR i rekrutację?- Filip Małek o tym, jak rozmawiać ze swoimi przełożonymi, kolegami z pracy, czy kandydatami o trudnej kwestii wojny,
- Facet na kozetce – po co i dla czego tak rzadko? – Witek Janowski rozprawia , że smutek, lęk i strach to słabości, więc na okazywanie tych emocji mężczyzna może nie mieć zgody, bo narazi się na bycie słabym…. Ale czy to dobry wybór
- Dar imigracji – czyli Ukraińcy w Polsce.
- Co jeść, żeby schudnąć? – Uniwersalna lista dla wszystkich nie powstanie, bo każdy z nas lubi coś innego, a pewnych rzeczy nie zje za nic w świecie. Rzecz w tym, żebyś stworzyć swoją własną, najlepszą listę.
- Sercem biura stały się miejsca spotkań i relacji – po okresie pandemii i powrotu pracowników do biur, zmieniło się podejście do sposobu organizacji i wyposażenia przestrzeni biurowych
a także Pełna kulturka, korporodzice, Mistrz Karoshi i kilka innych.