Drodzy Czytelnicy!

Rok 2020 okazał się niezłym wyzwaniem dla nas wszystkich. Zmiany zarówno pandemiczne, jak i społeczne spadły na nas jak grom z wyjątkowo burzliwego nieba. Pozostała nam siła walki i cierpliwości. Wiara, że jak tylko skończy się ten rok, może już być tylko lepiej.

Dziś ukazało się nasze wydanie świąteczno-noworoczne, a w nim jak zawsze całe mnóstwo ciekawych artykułów i wywiadów, które czekają na Was w wersji drukowanej jak i online . Mam nadzieję że przypadną Wam do gustu. Zachęcam też do kontaktu, jeśli macie pomysły na kolejne artykuły albo zagadnienia, które powinniśmy poruszyć w naszej gazecie.

W świątecznym numerze, wspólnym dla Warszawy i Wrocławia, szczególnie polecam:

  • Co robić kiedy w pandemii biznes płacze? Izabela Kielczyk pisze, że wszystkich nas otaczają teraz same trudne sytuacje i wszyscy, bez wyjątku, w każdym wieku, na każdym etapie życia i szczeblu zawodowej kariery, zdajemy teraz trudny COVID-o egzamin.
  • Świąteczne rytuały, czyli sztuka szczęścia by Izabela Muther – A gdyby tak wykorzystać czas przymusowej izolacji i spędzić święta zupełnie po swojemu, zgodnie z własnymi oczekiwaniami i potrzebami. Bez przymusu dostosowywania się do innych. Czy to jest możliwe?
  • Szczepienia albo śmierć – przed kolejną falą COVID-19 (wywiad) – Będzie nam bardzo trudno osiągnąć bezpieczny poziom wyszczepienia społeczeństwa. Głównymi przyczynami są względy organizacyjne oraz niskie poczucie odpowiedzialności społecznej Polaków. A czasu mamy mało – tylko do jesieni 2021 roku – mówi dr hab. n.med. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, kierownik zakładu gerontologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
  • Najważniejsza jest wytrwałość – nasz kolejny uciekinier ma 38 lat. W dzieciństwie był pasjonatem gier komputerowych. Wciągnęły go tak bardzo, że zaczął studiować informatykę. Potem spełnił swoje kolejne marzenie i założył własną firmę informatyczną. Teraz pisze oprogramowanie dla dużych klientów.
  • Szukasz pracy? Jobsora podpowiada, jak przygotować CV – Zastanawiasz się może nad tym, jak zwiększyć skuteczność swoich poszukiwań pracy? Wysyłasz dziesiątki CV, ale zawsze otrzymujesz zaledwie kilka odpowiedzi? Sprawdź, jak to zmienić.

I jak zawsze wiele innych równie ciekawych tekstów.

Miło mi również poinformować, że „Głos Mordoru” został patronem medialnym Franczyza Expo, które odbędą się 24 kwietnia 2021 roku. Organizatorzy polecają: Chcesz spotkać przedsiębiorców zainteresowanych inwestycją w Twój biznes? Planujesz otworzyć firmę i szukasz idealnej dla siebie franczyzy? Targi Franczyza Expo to gwarancja pozyskania franczyzobiorców i znalezienia biznesu szytego na miarę. https://franczyzaexpo.pl/

 

Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia i – mimo wszystkich przeciwności losu – wesołych świąt, oraz oby ten nowy, 2021 rok zaczął się i przebiegał w końcu tak jak powinien, z dobrymi wiadomościami, pozytywnymi przekazem i stabilizacją we wszystkich dziedzinach życia.

grudzień 2020 / styczeń 2021