Drodzy Czytelnicy!

Jak miło znowu być na ulicy i rozdawać „Głos Mordoru”! Co tu dużo mówić – przez pandemię podwoiła się ilość czasu spędzanego w online, tak więc czytajmy prasę drukowaną, bo wcale nie przeszła do lamusa i trzyma nas w rzeczywistości niewirtualnej. Niezmiennie przypominam, że człowiek z gazetą albo książką wygląda zdecydowanie lepiej: inteligentniej i sexy, niż wklejony w smartfon.

Jesień coraz intensywniej stuka do naszych okien i lekko melancholijny klimat wkrada się w nasze myśli, ale polska złota jesień jeszcze może nas zaskoczyć piękną pogodą i bogactwem kolorów. Zaczęły się powroty do szkół oraz do biur, bo część firm postanowiła jednak przygarnąć pracowników z powrotem w swoje progi, mimo nadchodzącej czwartej fali. Mamy nadzieję, jednak że nie będzie aż tak źle, jak straszą nas media. U nas w gazecie jak zawsze garść porad, nowinki ze świata korpo i nie tylko.

A w numerze:

  • Workation – Jak połączyć pracę i odpoczynek? Odpowiedź jest prosta – workation, czyli wakacje połączone z pracą zdalną. Pomimo luzowania obostrzeń wciąż wiele firm pracuje w formule home office – dlaczego więc tego nie wykorzystać i nie pracować np. z tropikalnej plaży?
  • Houston, to nie problem – czyli jak uchronić się przed wizerunkową porażką w kryzysie opowie nam Barbara Krzysztofczyk.
  • Michał Bloch to nasz kolejny uciekinier z korpo – opowie nam o tym, jak rzucił etat i nie zwariował, a nawet radzi sobie całkiem nieźle.
  • Skuteczny leadership – czyli o problemach managerów oraz szefów firm.
  • Wrzesień to też okres zmian i często zmiany pracy, tak więc Dorota Kobierska przedstawia 10 pytań najczęściej zadawanych w czasie rozmów kwalifikacyjnych.
  • Aby jesień nie kojarzyła się tylko z melancholią, Mistrz Karoshi przypomni nam na wesoło o kolejnych absurdach z korpo.
  • Uwaga, nowość! Na naszą stronę wprowadziliśmy kolejny cykl – znany już z wersji drukowanej i lubiany: korpomama i korpotata! Bo korporacja to ludzie, którzy oprócz asapów mają także rodziny, a wokół tego wariactwa i warte lektury przemyślenia. Serdecznie polecamy teksty Doroty i Piotra!

Wrzesień 2021

Hits: 83166