Drodzy czytelnicy!

Oddajemy w wasze ręce kolejny, wakacyjny numer „Głos Mordoru” w wersji online. Sytuacja pandemiczna nadal nie jest najciekawsza – i w kraju, i na świecie, ale promujemy optymistyczne hasło „staying alive” ;). Mam nadzieję, że udało się Wam choć na chwilę wyskoczyć na łono natury aby odetchnąć zarówno od epidemii jak i naszej rodzimej polityki (lub macie to w planach). We wrześniu wracamy z wydaniem drukowanym na ulice Warszawy i Wrocławia. Mamy nadzieję, że druga fala – o której trąbią – nie przeszkodzi nam w powrocie do normalności.

W bieżącym numerze między innymi:

  • Wakacje trwają w najlepsze, ale dla tych, którzy jeszcze nie wyjechali, mamy artykuł, jak je zorganizować fajnie i bezpiecznie zarazem – a więc samodzielnie, czy jednak zaryzykować wczasy zorganizowane przez biuro podróży? Odizolowany all inclusive, czy dużo zwiedzania, a więc i ludzi wokół? Przeczytajcie „Dylematy wakacyjno-wyjazdowe”.
  • I rzut oka w przyszłość, czyli raport Savills prognozujący, jak może wyglądać biurowa Warszawa w perspektywie kolejnych 18 miesięcy. Eksperci firmy doradczej Savills przeanalizowali dwa scenariusze. Oba zakładają krótkoterminowy spadek popytu i wzrost poziomu pustostanów, przy czym skala wpływu pandemii Covid-19 na rynek nieruchomości biurowych w stolicy jest w nich różna. Oba prognozują również, że sektor ten… – odpowiedź w tekście.
  • Wirus w biurze – szybki, agresywny, niebezpieczny! Polecamy wywiad z profesorem dr hab. Krzysztofem Simonem z Wrocławia o prawdopodobieństwie zarażenia się w przestrzeni biurowej wirusem 2019-nCoV, perspektywie końca epidemii i skuteczności dostępnych lekarstw na COVID-19.
  • Pomysł na oryginalną Islandię – o fascynacji tą wyspą, jej urzekającej przyrodzie, ludzkiej życzliwości, sposobach na tani wypoczynek i zaskoczeniach opowiada Emiliana Konopka ze strony Utulę Thule.

A także nasze stałe cykle: „Pełna kulturka” i korporodzice. A na deser jak zawsze komiks z Mistrzem Karoshim w roli głównej.

Zapraszamy do lektury

Lipiec 2020

Bądź na bieżąco