Drodzy Czytelnicy,

w końcu nadeszło oczekiwane lato, pogoda nas ćwiczy: od upałów po ekstremalne burze, ale na taki klimat sami zapracowaliśmy. W czasie wakacji Polska pod wieloma względami  zwalnia, mam wrażenie, że wszyscy wchodzą w tryb slow down.

Wczoraj rozmawiałam z koleżanką, która pracuje zdalnie dla dużej niemieckiej korporacji, a wcześnie w korpo w Anglii. Ze swoich obserwacji stwierdza, że tylko my Polacy tak mamy, że jak tylko zbliżają  się wakacje, włączamy tryb ogólnonarodowego spowolnienia: w pracy, komunikacji i w zarządzaniu. Ciekawe spostrzeżenie, ale coś w tym jest, bo sama się na tym łapię… Zauważyłam też, że kontakt z ludźmi – szczególnie jeśli chodzi o potwierdzenie jakichś pilnych spraw – jest lekko opóźniony… Więc również witam w wakacyjnym trybie slow i zapraszam do lektury najnowszego wydania gazety „Głos Mordoru” oraz na nasz portal.

Życzę Państwu, żebyście w te wakacje wypoczęli i porządnie się zresetowali – w miarę możliwości. I docenili piękno natury wokół. Nie śmiećmy na wakacjach i dbajmy o innych, żeby nie nazywano nas „Januszami na urlopie”.

A co szczególnie polecam w gazecie?

a także Pełna kulturka, Korporodzice i kilka innych.

Lipiec-Sierpień 2022