—-  Minione wydarzenia —-

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2023
do końca listopada

Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie przez cały listopad nieodpłatnie udostępniają publiczności znaczną część swoich zbiorów.
https://waw4free.pl/wydarzenie-113085-darmowy-listopad-w-rezydencjach-krolewskich-2023

Rusza Mnie Zumba | UV Party Mokotów
26 listopada, godz. 15, Osir, ul. Niegocińska 2a

Wiele godzin tańca z instruktorami w świetle lamp UV!
https://waw4free.pl/wydarzenie-113268-rusza-mnie-zumba-uv-party-mokotow

Opowiedz mi bajkę – warsztaty dla dzieci
26 listopada, godz. 11, Ośrodek Kultury Wesoła, ul. Starzyńskiego 21

Warsztaty z cyklu „Warszawa kreatywna”, obowiązują zapisy!
https://waw4free.pl/wydarzenie-113314-warszawa-kreatywna-opowiedz-mi-bajke-warsztaty-dla-dzieci

LOLEK Stand-Up
5 grudnia, godz. 20, LOLEK, ul. Rokitnicka 20

Tego dnia wystąpią Rafał Banaś i Karolina Pańczyk
https://waw4free.pl/wydarzenie-112429-lolek-stand-up-rafal-banas-karolina-panczyk

Jarmark Bożonarodzeniowy
7-8 grudnia, Plac Politechniki

Wieczór komedii – DŻEM IMPRO #189
19 listopada, godz. 17, Nowy Świat 6/12, Świetlica Wolności

Przeżyj przygodę z najbardziej niezwykłą formą komedii – impro. Każda scena rodzi się na Twoich oczach, bez wcześniej przygotowanego scenariusza czy dialogów.
https://waw4free.pl/wydarzenie-112832-wieczor-komedii-dzem-impro-189

Wyprzedaż Garażowa w Galerii Północnej
19 listopada, godz. 12, Światowida 17

Każda rzecz zasługuje na drugie życie, jeśli szukasz unikatowego przedmiotu to idealne miejsce dla Ciebie!
https://waw4free.pl/wydarzenie-113413-wyprzedaz-garazowa-w-galerii-polnocnej

Fall Out Boy + support: Pvris + nothing,nowhere.
wtorek, 17 października, godz. 21 / COS Torwar

Fall Out Boy zaczynali jako sensacja undergroundowej sceny hardcore, jednak zamiłowanie do nośnych melodii oraz inspiracje emo błyskawicznie uczyniły z nich jedną z najpopularniejszych pop-punkowych formacji ostatnich 20 lat. Obecnie mogą pochwalić się milionami sprzedanych albumów oraz całym workiem multi-platynowych hitów. Na czele Fall Out Boy stoi obdarzony imponującym głosem wokalista Patrick Stump oraz charyzmatyczny, uwielbiany przez tabloidy basista Pete Wentz. Zapowiadany na 24 marca ósmy album So Much (For) Stardust jest swoistym powrotem do korzeni.
https://goout.net/pl/fall-out-boy+support-pvris+nothingnowhere/szrrxdv/

City and Colour + support: Ruby Waters
sobota, 21 października, godz. , 21 / Proxima

City and Colour to bardziej introspektywna i akustyczna odsłona Dallasa Greena, znanego również z post-hardcorowej grupy Alexisonfire. Artysta ze swoim solowym projektem przez 22 lata działalności zgromadził na koncie między innymi całą serię albumów podbijających szczyty kanadyjskich list sprzedaży.
https://goout.net/pl/city-and-colour+support-ruby-waters/szgysov/

IAMX + support: Pola Rise
Niedziela, 22 października, godz. 20 / Progresja

IAMX to solowy projekt muzyczny Chrisa Cornera, wcześniej grającego w trip-hopowym Sneaker Pimps. Powstał w roku 2004 w Londynie i jest niezależnym projektem muzycznym, który eksperymentuje też ze sztuką wizualną. Pod względem muzycznym IAMX porusza się po wielu gatunkach, od elektronicznego rocka i muzyki tanecznej, po utwory inspirowane burleską i emocjonalne ballady. Uderzający i szeroki głos Cornera oraz jego idiosynkratyczna produkcja definiują brzmienie projektu. Teksty IAMX obracają się m.in. wokół tożsamości seksualnej, śmierci, miłości i odurzenia narkotykami.
https://goout.net/pl/iamx+support-pola-rise/szcyruu/

irga: Friends with benefits. Tinder improwizowany
piątek, 29 września, godz. 20 / Proza

Komediowy spektakl teatru irga: w pełni improwizowany, tworzony na scenie, nie grany nigdy wcześniej i nigdy później. Inspiracjami do tego spektaklu staną się profile i opisy z Tindera i portali randkowych. irga to teatr improwizacji komediowej, który od ponad 6 lat regularnie występuje na wrocławskich scenach. Są grupą komików o różnorodnych charakterach, którzy tworzą spektakl na oczach widzów i przy ich czynnym udziale. Miejsce akcji, bohaterowie czy temat przewodni pomaga im wybrać publiczność, a co za tym idzie, cały występ jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
https://goout.net/pl/irga-friends-with-benefits-tinder-improwizowany/szvkymw/

Barto Katt
czwartek, 19 października / Klub Muzyczny Alive

Barto Katt (znany także jako barto’cut12) to polski raper, producent muzyczny i DJ z Jastrzębia-Zdroju. W 2016 roku zadebiutował solowo płytą Rookie w Lekter Records. W 2018 został Młodym Wilkiem Popkillera i w tym samym roku wyprodukował niemal w całości album Hadesa Combo. Prowadzi także kolektyw i label BUMP’12, który skupia się na nowej muzyce z oldschoolowymi zasadami. W 2020 wydał drugi solowy album Sztuczne kwiaty, który scalił ponad 3 lata pracy rapera. Rok później wydał Yuppie, a w 2022 solowy Good Morning Sunshine i dwa kolaboratywne albumy – Reszty nie trzeba z Nawajem i Hvncwoty z Soulpetem.
https://goout.net/pl/barto-katt/szqmthw/

SBP4
17.03 / Hybrydy

SBP4 to rosyjski zespół indie, którego działalność twórcza od 2009 roku jest ściśle związana z Ukrainą. Członkowie grupy aktywnie wyrażają swój sprzeciw wobec obecnej wojny i nie występują już na terenie Federacji Rosyjskiej. Band publikuje swoje przemyślenia w mediach społecznościowych i w wywiadach. Część wpływów z koncertów jest systematycznie przekazywana na fundusze pomocy Ukraińcom dotkniętym wojną.

Pablopavo i Naprawdę Duży Zespół
17.03 / Niebo

Rok 2023, do sieci trafia (zgodnie z dwuznaczną obietnicą) album „Wszystkie nerwowe piosenki” grupy Pablopavo i Naprawdę Duży Zespół. Warto z tej okazji przypomnieć, że jest to przede wszystkim grupa koncertowa. Pablopavo i Naprawdę Duży Zespół wystąpią w klubie Niebo. Tego wieczora towarzyszyć im będzie wrocławski wokalista Francis Tuan. Wraz z zespołem, w którego skład wchodzą Ajda Wyglądacz, Gabrysia Cybuch i Paweł Drygas, promować będą swój nowy album zatytułowany „Samiec omega”.

Michelle Gurevich
19.03 / Proxima

Michelle Gurevich urodziła się w Toronto w rodzinie rosyjskich imigrantów i to właśnie wschodnie pochodzenie było kluczowe dla jej dorastania oraz rozwoju muzycznej kariery. Twórczość Michelle często porównywana jest do dokonań Leonarda Cohena, Nico oraz legend rosyjskiej estrady z Ałłą Pugaczową na czele, a recenzenci określają jej klimatyczne, melancholijne nagrania jako slowcore czy lo-fi pop. Największą popularność zyskała w Europie Wschodniej; jej muzyka często pojawia się też w filmie i telewizji. Na koncie ma pięć albumów studyjnych, z których najnowszy to „Ecstasy in the Shadow of Ecstasy” z roku 2020.

Rzabka
14.04 / VooDoo Club

Rzabka to polski artysta pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, aktywny od 2012 roku. Początkowo jego twórczość oscylowała wokół muzyki trap, jednak z czasem zaczął włączać do swojego repertuaru inne gatunki, takie jak rave, electro, hardbass i hardcore. Duży wpływ na poszukiwania muzyczne artysty miał jego wieloletni producent Tsksomd aka Najlepszy Chłopak. To właśnie w duecie z nim Rzabka odbył swoje dwie pierwsze trasy koncertowe w 2018 roku. W efekcie zdobył uznanie dzięki niepowtarzalnej atmosferze, jaka towarzyszy jego występom na żywo. Podczas pożegnalnej trasy zagra numery wybrane przez publiczność – osoby z biletami będą mogły oddać głosy na utwory, które chcą usłyszeć.

Aldous Harding
5.04 / Niebo

Zjawiskowa wokalistka i songwriterka, Aldous Harding wróci do Polski, aby ponownie zachwycić publiczność swoimi kompozycjami. Koncert pochodzącej z Nowej Zelandii artystki odbędzie się w warszawskim klubie Niebo. Chociaż twórczości Harding najczęściej przypisywana jest łatka folk, to spłycanie jej muzyki do jednego gatunku jest wielkim uproszczeniem. Delikatne utwory krążą wokół alternatywnego popu i muzyki indie z elementami jazzu. Akustyczne brzmienie czaruje dbałością o szczegóły, które są znakiem rozpoznawczym Aldous od wielu lat. Podobnie jak występy live, podczas których panuje zawsze intymna, wręcz czarująca atmosfera.