Miasto

Pracuj w Mordorze i mieszkaj wygodnie w pobliżu

Osoby wiążące swoja karierę zawodową z warszawską „dzielnicą biurową” na Służewcu Przemysłowym nie muszą mieszkać w tej gęsto zabudowanej okolicy. Z realizowanych przez firmę deweloperską Develia inwestycji mieszkaniowych w południowej Warszawie można dojechać do pracy w Mordorze zaledwie w kilka minut.

Rejon ulic Domaniewskiej, Wołoskiej, Konstruktorskiej i Postępu to jeden z największych ośrodków biznesowych w Polsce. Dziś pracuje tu około 100-120 tysięcy osób. W ostatnich latach niemal monofunkcyjny krajobraz dzielnicy zaczął się zmieniać – dostępne są nowe projekty mieszkaniowe, a także coraz liczniejsze usługi, jak sklepy, restauracjee, kluby fitness czy siłownie. Wciąż brakuje jednak placówek edukacyjnych. Trudno też spodziewać się, żeby w gęstej biurowej zabudowie w najbliższych latach powstał publiczny park czy inne otwarte przestrzenie o charakterze rekreacyjnym. Dlatego też pracujące tu osoby decydują się mieszkać w dzielnicach sąsiednich, ale z dobrym dojazdem w okolice Wołoskiej i Domaniewskiej.

Firma deweloperska Develia obecnie realizuje trzy projekty mieszkaniowe, które poleca uwadze osób poszukujących mieszkania dobrze skomunikowanego z Mordorem.

Dla rodzin z dziećmi

Z inwestycji Sikorskiego Vita na skrzyżowanie ulic Domaniewskiej i Wołoskiej, czyli symbolicznego centrum Mordoru, można dojechać samochodem zaledwie w 10 minut. Realizowany przy al. gen. Sikorskiego projekt powstaje z myślą o rodzinach z dziećmi – zdecydowana większość z oferty 58 mieszkań to lokale trzypokojowe o powierzchniach od ok. 60 metrów kwadratowych z przestronnymi tarasami, balkonami lub loggiami. Najmłodsi mieszkańcy będą mieli do dyspozycji dwa place zabaw – jeden na terenie inwestycji oraz drugi znajdujący się tuż obok. Samochody i jednoślady pomieści podziemna hala garażowa. Na parterze budynku znajdzie się też lokal usługowy.

Sikorskiego Vita powstaje w okolicy o rozbudowanej infrastrukturze lokalnej. Nie brakuje tu również szkół i przedszkoli, a do parku w Dolince Służewieckiej jest zaledwie kilkaset metrów. Dla osób stawiających na aktywny tryb życia atutem będą przebiegające tutaj liczne trasy rowerowe oraz sąsiedztwo kompleksu sportowego Stegny. Najbliższe centrum handlowe – Sadyba Best Mall z kinem IMAX® – oddalone jest o mniej niż 2 km. Do najbliższej stacji metra (Wilanowska) można dostać się w 10 minut jedną z wielu kursujących w pobliżu linii autobusowych.

Na zachód od Mordoru

Niemal w takiej samej odległości od Służewca Przemysłowego realizowana jest inwestycja Krakowska Vita. Przy Alei Krakowskiej 279, na granicy Włoch i Ochoty, powstaną 294 mieszkania, zaplanowano też 20 lokali inwestycyjnych o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnych rozkładach, o powierzchni od 32 do 111 metrów kwadratowych. Do wszystkich przypisane będą tarasy, balkony oraz ogródki. Dla wygody mieszkańców na kondygnacji parterowej zaplanowano osiem lokali usługowych, a na tyłach projektu – strefę wypoczynkowo-rekreacyjną. Duży garaż podziemny zapewni komfortowe i bezpieczne parkowanie.

Krakowska Vita zlokalizowana jest przy granicy Włoch i Ochoty, zaledwie 6 km od ścisłego centrum Warszawy. W pobliżu dostępne są sklepy, restauracje, punkty usługowe oraz szkoły i przedszkole, w sąsiedztwie działa także biblioteka publiczna. Większe zakupy można zrobić w galerii handlowej Blue City, Atrium Reduta oraz Centrum Łopuszańska 22. Dużym atutem Krakowskiej Vita jest również łatwy dostęp do terenów zielonych – w odległości niecałego kilometra znajdują się Park Szczęśliwicki, Park im. Marka Kotańskiego i Park Forty Korotyńskiego. Położone w pobliżu przystanki autobusowe i tramwajowe oraz stacja Szybkiej Kolei Miejskiej (przystanek PKP Rakowiec) umożliwiają sprawne przemieszczanie się po mieście.

Na południe od Mordoru

Jeszcze szybciej, bo zaledwie w 8 minut, można dojechać do dzielnicy biurowej z inwestycji Ursynów #22, którą Develia w ramach współpracy joint venture realizuje z Grupo Lar Polska. W ramach tego projektu powstaną 174 funkcjonalne mieszkania z loggiami o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od kawalerek po przestronne lokale pięciopokojowe. W 12- i 6-piętrowych budynkach znajdą się: podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi, rowerownia i wózkownia. Zaplanowano także powierzchnie komercyjne dla sklepów, gastronomii i punktów usługowych.

Ursynów #22 powstaje w atrakcyjnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Ciszewskiego i Rosoła na północnym Ursynowie, zaledwie 1,3 km od granicy z Mokotowem, tuż przy kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Do Śródmieścia i innych dzielnic Warszawy szybko i sprawnie można przemieścić się zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Tylko dwa przystanki dzielą inwestycję od najbliższej stacji metra (przystanek Stokłosy). Działają tu liczne sklepy (np. do galerii handlowej KEN Center jest tylko 470 metrów), restauracje i kawiarnie, szkoły, przedszkola oraz placówki ochrony zdrowia. W pobliskim kampusie SGGW znajduje się również ogólnodostępna pływalnia. Okolica oferuje wiele możliwości miłośnikom przyrody i aktywnego trybu życia, jak np. sąsiedztwo rezerwatu przyrody Skarpa Ursynowska oraz Parku Odkrywców Polskich ze ścieżkami spacerowymi i trasami rowerowymi. Do Lasu Kabackiego, parku leśnego i rezerwatu przyrody, który pozwala wypoczywać na łonie natury bez wyjeżdżania z miasta, jest tylko około 4,5 km.

Więcej informacji na temat warszawskich inwestycji Develii: https://develia.pl/pl/mieszkania/warszawa/. Zapraszamy!

Dodaj komentarz