Miasto

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Wypalenie zawodowe i depresja to obecnie dwie ogromne epidemie, o których jeszcze niewiele się mówi. Statystyki są zatrważające, bowiem w Polsce ok 39 proc. osób doświadcza wypalenia zawodowego – jest to poziom najwyższy wśród wszystkich mieszkańców Europy. Z kolei z raportu NFZ wynika, że w Polsce na depresję choruje ok 1,2 mln osób…

Z tego powodu nasza Fundacja Life Balance wraz z patronami zorganizowała naukową, międzynarodową konferencję poświęconą holistycznemu podejściu do zdrowia psychicznego, na którą serdecznie zapraszamy.

Podczas tego prestiżowego wydarzenia wystąpią uznani na całym świecie naukowcy zajmujący się tematyką wypalenia zawodowego, depresji, mindfulness i wellbeingu – prof. R.J. Davidson, prof. A. Newberg, prof. M.I. Posner, dr E. Rosenstreich, dr R. Chappell oraz dr D. Korczak.

W czasie konferencji zostaną zaprezentowane najnowsze wyniki badań naukowych na temat wypalenia zawodowego i depresji, zarówno w kontekście fizjologicznym, jak również poznawczym i behawioralnym. Omówione zostaną także naturalne środki wspomagające leczenie depresji. Ponadto przedstawione zostaną najnowsze metody terapeutyczne. Nasza Fundacja podzieli się również wynikami własnych badań oraz doświadczeniami w pracy z uczniami i studentami.

Posłuchaj światowej sławy naukowców

Dr Richard J. Davidson stopień doktora psychologii na Uniwersytecie Harvarda otrzymał w 1976 r. Jego badania skupione są zasadniczo na neuronowych podstawach emocji i stylów emocjonalnych oraz metodach sprzyjających rozwojowi człowieka, z włączeniem medytacji i podobnych praktyk kontemplacyjnych. Jest autorem ponad 573 artykułów, wielu rozdziałów i analiz oraz edytorem 14 książek. Jest współautorem książek: „The Emotional Life of Your Brain” („Życie emocjonalne mózgu”) z Sharon Begley, wydanej 2012 r., a także „Altered Traits” (Trwała przemiana) z Danielem Golemanem, wydanej w roku 2017. W roku 2006 został uznany przez magazyn „Time” za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie.

Prof. Andrew Newberg jest profesorem Wydziału Medycyny Integracyjnej i Nauk o Żywieniu na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona, pracuje też na Wydziale Radiologii tego uniwersytetu. Jest dyplomowanym specjalistą w zakresie medycyny internistycznej i nuklearnej. Aktywnie realizował projekty badawcze z dziedziny neuroobrazowania, które obejmowały zagadnienia związane z procesami starzenia, demencją, epilepsją i innymi zaburzeniami neurologicznymi i psychiatrycznymi. Tytuł wystąpienia: Neurobiologiczne korelaty medytacji i uważności.

Prof. Michael I. Posner od ponad 50 lat zajmuje się wyjaśnianiem, jak operacje myślowe, szczególnie te związane z koncentracją uwagi, przeprowadzane są przez sieci neuronowe. W swoich badaniach wykorzystuje metody kognitywne, obrazowanie oraz genetykę. Został uhonorowany wieloma wyróżnieniami, jak powołanie do Narodowej Akademii Nauk (NAS) w 1981 r., medal z zakresu nauk z rąk prezydenta Obamy w 2009 r. oraz medal Franklina w dziedzinie informatyki i nauk kognitywnych w 2017 r. Tytuł wystąpienia: Medytacja wpływa na połączenia w mózgu.

Dr Eyal Rosenstreich specjalizuje się w pamięci długotrwałej, a w swoich badaniach skoncentrował się na mechanizmach kognitywnych związanych z uważnością, medytacją i poczuciem samotności. Wykazał, że wzbudzenie stanu uważności może powodować zwiększenie wywoływania fałszywych wspomnień z pamięci długotrwałej oraz że uważność można najlepiej określić jako przetwarzanie meta-kognitywne na obrzeżach świadomości.  Tytuł wystąpienia: Uważność, pamięć i powstawanie zaburzeń psychicznych.

Dr Dieter Korczak od 1985 r. prowadzi własny instytut badawczy GP-Forschungsgruppe. Od wielu lat zajmuje się pracą badawczą związaną z ochroną zdrowia. Obecnie z personelem Stowarzyszenia Niemieckich Naukowców (VDW) pracuje nad systemem wypłacalności w zakresie ochrony zdrowia. Tytuł wystąpienia: Diagnostyka i leczenie syndromu wypalenia zawodowego. Wyniki najnowszych badań.

Trzy dni – trzy obszary tematyczne

To unikalne wydarzenie pozwoli nie tylko zdobyć cenną wiedzę na temat najnowszych badań, trendów i narzędzi w dziedzinie zdrowia psychicznego, ale również poznać praktyczne metody. Co więcej, umożliwi zapoznanie się z cennymi wnioskami płynącymi z badań praktyków i profesjonalistów.

7 marca: Wypalenie zawodowe – wystąpienia, które polecamy głównie przedstawicielom działów HR, dyrektorom, menagerom, team liderom i wszystkim osobom zarządzającym ludźmi;

8 marca: Depresja ludzi młodych – wystąpienia, które polecamy głównie przedstawicielom szkół i uczelni wyższych;

9 marca: Mindfulness i joga – dzień otwarty dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swój dobrostan psychiczny i wziąć udział w prelekcjach oraz warsztatach (szczególnie dla studentów i młodzieży).

Fundacja Life Balance:

  • prowadzimy projekt „Poznaj depresję, poznaj siebie”, którego ambasadorami są takie znane i lubiane postacie jak: Magdalena Stużyńska, Piotr Cyrwus, Barbara Wypych, Joanna Moro i Paulina Holtz (nawiązujemy współpracę z kolejnymi osobami);
  • współpracujemy z norweskim Uniwersytetem NTNU, hiszpańskim Universidad Camilo José Cela w Madrycie oraz Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu;
  • opracowaliśmy program interwencji bazujący m.in. na Terapii MBCT, DBT, ACT oraz Logoterapii ze szczególnym uwzględnieniem pracowników korporacji oraz ludzi młodych – uczniów i studentów.

Wolontariat w naszej fundacji

Jeżeli chcesz się zaangażować i wspomóc organizację naszej konferencji – napisz do nas. Przydadzą się każde ręce do pomocy!
https://lifebalance.org.pl/
[email protected]

Zapraszamy!

Dodaj komentarz