Miasto

Nowe wyjątkowe miejsce do życia na Mokotowie

Kwartał poprzemysłowego Służewca w okolicach ulicy Domaniewskiej, gdzie w przeszłości znajdowały się zakłady produkcyjne, a później biurowce, staje się atrakcyjną przestrzenią, która będzie dostępna dla wszystkich. Wielofunkcyjny kompleks Modern Mokotów zagwarantuje dużo zieleni, udogodnień i komfortowych mieszkań.

Koncepcję tego miastotwórczego projektu opracował inwestor – ogólnopolski deweloper Archicom. Polega ona na przekształceniu dawnej przestrzeni biurowej w atrakcyjne miejsce do życia i spędzania wolnego czasu z dominującą zabudową mieszkaniową, płynnie przeplatającą się z ogólnodostępnymi terenami zielonymi i usługami – gdzie wszystko co ważne jest w zasięgu ręki. Powstanie w ten sposób wielofunkcyjny kompleks Modern Mokotów, który w formule 15-minutowego miasta zapewni wszystko, co niezbędne w codziennym życiu w odległości kwadransa spacerem czy jazdy rowerem.

Redefinicja zagłębia biurowego

– Sukcesy naszych wcześniejszych inwestycji formatu destinations, takich jak Browary Warszawskie oraz łódzka Fuzja, są gwarancją, że oddamy w ręce mieszkańców stolicy atrakcyjne miejsce do przyjemnego i dobrego życia. Kwartał ulic Wołoska, Domaniewska, Marynarska i Postępu ma niesamowity potencjał, który chcemy uwolnić nie tylko dla przyszłych lokatorów inwestycji, ale także wszystkich, którzy będą chcieli skosztować apetycznych dań w restauracjach, wypić poranną kawę lub zrobić zakupy w rzemieślniczej piekarni. Zapewniam, że skutecznie zredefiniujemy ten fragment Mokotowa i wydobędziemy go z cienia tzw. stołecznego Mordoru tworząc mikrodzielnicę kojarzoną wyłącznie z pożądanym miejscem do życia i spędzania czasu – zapewnia Dawid Wrona, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Archicomie.

Modern Mokotów powstanie w miejscu, dla którego zmiana jest czymś naturalnym. Kiedyś dominowały tu tereny rolnicze, potem nastąpiła rewolucja przemysłowa z fabrykami, aż w końcu zawitał biznes z biurowcami. Najnowsza koncepcja Archicomu zakłada stworzenie przyjaznego i funkcjonalnego kwartału miejskiego bez ogrodzeń, w pełni powiązanego architektonicznie i komunikacyjnie z okolicą.

W pierwszym etapie projektu Modern Mokotów powstaną trzy budynki, a w nich łącznie ponad pół tysiąca mieszkań oraz apartamentów. Tuż obok zabudowy deweloper przewidział kilka zielonych dziedzińców z małą architekturą do relaksu, odpoczynku lub rekreacji. Faza ta będzie się wyróżniać kameralnym budynkiem w wyższym standardzie o nazwie Apartamenty przy Kwitnącej Wiśni. Obiekt zaprojektowany na otwarciu osi kompozycyjnej inwestycji zapewni 40 komfortowych apartamentów – od kawalerek po przestrzenie pięciopokojowe z metrażami sięgającymi nawet 142 mkw. Do apartamentowca przylegać będzie teren zielony z placem zabaw.

Przyroda wyprze beton

Na terenie zrewitalizowanej mikrodzielnicy – wzdłuż ulicy Wołoskiej – architekci z renomowanej pracowni BBGK zaproponowali park linearny czyli zieloną przestrzeń o powierzchni 1,5 hektara charakteryzującą się tym, że będzie dłuższa niż szersza. Oprócz walorów rekreacyjnych i ekologicznych zapewni on odcięcie zabudowy inwestycji od gwaru ruchliwej ulicy, a wizytówką i ozdobą kwartału będzie Aleja Lipowa, w której najważniejsi będą piesi i rowerzyści.

Kolejne przestrzenie zielone zaplanowano wewnątrz osiedla – to trawniki, drzewa, krzewy i roślinność, które zajmą łącznie ponad dwa hektary. Na spacer zaprosi zielona ścieżka sąsiedzka prowadząca wzdłuż placu zabaw i zacisznych Ogrodów trzech kolorów czyli zielonych dziedzińców, z których każdy ma swój odrębny motyw. O rozbudowany ekosystem, który zastąpi betonowy parking, zadba m.in. odzysk wody deszczowej wykorzystywanej do podlewania powierzchni czynnej biologicznie.

Dzielnica zrównoważona

Modern Mokotów odkryje potencjał różnorodnego miasta, w którym obok miejsc do życia znajdzie się pełna miejska infrastruktura z której można łatwo skorzystać. W przyjaznym kompleksie znajdą się zewnętrzne strefy fitness & crossfit, przestrzeń do uprawiania kalisteniki, tor rowerowy, miejsce do gry w bule oraz minigolfa, a także kameralny amfiteatr. Nabywcy lokali skorzystają także z pomieszczeń do coworkingu oraz wózkowni. Najmłodsi będą mogli spędzać czas na powietrzu użytkując trzy bezpieczne i różnorodnie wyposażone place zabaw, polany gier plenerowych oraz rekreacyjną górkę.

Od strony ulicy Wołoskiej przewidziano pasaż z kawiarniami, restauracjami, piekarniami, sklepami i usługami, a pomiędzy nową zabudową powstanie jedno z wielu atrakcyjnych miejsc spotkań – publiczny plac Przemiany otoczony butikami i lokalami gastronomicznymi serwującymi dania kuchni świata.

Miejska przestrzeń uniwersalna

Archicom ożywi zabetonowane wcześniej przestrzenie i stworzy nową, atrakcyjną część miasta dla warszawiaków. Ta odważna metamorfoza odmieni charakter dawnych przemysłowo-biurowych terenów w strategicznym punkcie stołecznego Służewca. Podążając za światowymi trendami projektowania przyjaznych i wielofunkcyjnych przestrzeni do życia deweloper zapewni w tym miejscu równowagę i balans, aby można tu było żyć w pełni bliżej miasta, natury i ludzkich potrzeb oraz mieć na wyciągnięcie ręki wszystko, co niezbędne na co dzień. W ten sposób Archicom, dążący do osiągnięcia statusu dewelopera pierwszego wyboru, stworzy niepowtarzalną mikrodzielnicę na Służewcu.

Archicom SA
Biuro Sprzedaży
Modern Mokotów
ul. Wołoska 7
02-675 Warszawa
Tel: 22 660 48 40
www.modernmokotow.pl

Dodaj komentarz