Pomysł na weekend

Rajskie wakacje na Gran Canarii

Wyobraź sobie miejsce, w którym złote plaże spotykają się z turkusowymi wodami, gdzie bujna roślinność i bogata kultura harmonijnie się przenikają. Wraz z rodziną wybraliśmy się na Gran Canarię, zachwycającą wyspę na Oceanie Atlantyckim, która oferuje niezwykłe doświadczenia dla podróżników poszukujących relaksu, przygód i naturalnej piękności. Jednym z wyjątkowych miejsc noclegowych jest tam Hotel Servatur Waikiki, gdzie luksus łączy się z rajskim krajobrazem.

Gran Canaria, często nazywana „miniaturowym kontynentem”, położona jest na północny zachód od wybrzeży Afryki. Wyspa może pochwalić się zróżnicowanym krajobrazem, obejmującym przepiękne plaże, góry sięgające nieba i malownicze wioski. Wyjątkowe ukształtowanie geologiczne spowodowało przyznanie jej statusu Rezerwatu Biosfery UNESCO, co oznacza, że stała się miejscem ochrony, obserwacji i badań środowiska.

Odwiedzając Gran Canarię mieliśmy do wyboru mnóstwo atrakcji, gdyż zadbano tu po potrzeby wszystkich miłośników różnych rodzajów turystyki i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poszukiwacze przygód – trochę jak my – mogą zwiedzać dzikie tereny, wędrować przez bujne lasy lub uprawiać sporty wodne, takie jak surfing, windsurfing czy nurkowanie. Ci, którzy preferują spokojniejsze doświadczenia, znajdą na wyspie światowej klasy plaże, idealne do opalania się i delektowania przejrzystymi, błękitnymi wodami.

Gdzie komfort spotyka raj

Hotel Servatur Waikiki, usytuowany w sercu tętniącego życiem Playa del Inglés na Gran Canarii, stanowi przykład luksusu, wygody i doskonałej obsługi. Ten czterogwiazdkowy obiekt oferuje niezapomniane wakacje podróżującym, którzy szukają tropikalnej ucieczki w otoczeniu nowoczesnych udogodnień.

Architektura hotelu inspirowana jest duchem Hawajów i znakomicie współtworzy atmosferę relaksu i spokoju. W chwili, gdy goście wkraczają do holu ozdobionego dekoracjami w stylu polinezyjskim, przenoszą się do świata spokoju i luksusu.

Odkrywanie Gran Canarii

Strategiczne położenie hotelu czyni go doskonałą bazą wypadową do odkrywania atrakcji Gran Canarii. W niewielkiej odległości znajdują się słynne Wydmy Maspalomas – unikalny obszar przypominający pustynię, który graniczy z wybrzeżem.

Poszukiwacze przygód mogą wędrować po dzikich przestrzeniach wyspy lub zapuszczać się do malowniczych wiosek, aby zanurzać się w lokalnej kulturze. Szczególnie polecamy wraz z dzieciakami  Poema Del Mar – to niesamowite akwarium, które zachwyci wszystkich miłośników podwodnej przygody i egzotycznych stworzeń morskich. Wchodząc tam, zwiedzający przenoszą się do fascynującego świata oceanu.

Kolejną fantastyczną wycieczką był wypad do Museo del Platano czyli plantacji bananów, przez grankanaryjczyków nazywanych platanami. Wyspy Kanaryjskie są jednym z głównych producentów bananów w Europie, a Museo del Plátano pomaga zrozumieć, jak te uprawy wpływają na lokalną ekonomię. Poznaliśmy różnorodne gatunki bananów (platanów) , a wino z nutką bananową do  którego na początku nie byłam przekonana (bo pewnie będzie słodkie ,a takich nie lubię) urzekło mnie interesującym, wytrawnym smakiem, mąż z dziećmi pokochali dżem bananowo – kaktusowy.

Nie ważne, czy jesteś entuzjastą plaż, zapalonym wędrowcem, miłośnikiem jedzenia, czy po prostu szukasz miejsca do wypoczynku – Gran Canaria i hotel Servatur Waikiki oferują doświadczenia, które na zawsze pozostaną w pamięci.

Sisi Lohman

Dodaj komentarz