Korpolife

Warszawiacy potrafią działać – przedświąteczne #dobreporzadki w stolicy!

Zbliżające się święta będą inne niż dotychczas. Druga fala pandemii i zamrożone sektory gospodarki to trudny czas dla nas wszystkich. Generalne przedświąteczne sprzątanie to doskonała okazja, by pomóc starszym. Śródmieście, Mokotów, Bielany, Żoliborz i Wola – w tych dzielnicach działają sklepy charytatywne Fundacji Sue Ryder.

Można w nich znaleźć dobre gatunkowo rzeczy schowane wcześniej w szafach, na regałach czy na strychach. Są tam zatem ubrania, książki i przedmioty wyposażenia wnętrz. Dzięki akcji #dobreporzadki – wystarczy zgłosić się do pracowników Fundacji Sue Ryder, którzy bezpłatnie odbiorą je w różnych częściach Warszawy.

– Zbieramy ubrania, książki, płyty, zabawki oraz piękne rzeczy – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – mówi Filip Suprowicz, dyrektor Fundacji Sue Ryder, która planuje otworzyć nawet osobny sklep meblowy. Zysk ze sprzedaży różnych przedmiotów jest przekazywany na działania statutowe Fundacji Sue Ryder, czyli przede wszystkim na wsparcie osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.

Pierwszy sklep charytatywny w Polsce założyła sama Sue Ryder w 1992 roku. Lokal mieścił się wtedy w Domach Centrum w Warszawie przy ul. Widok. Później sklep został przeniesiony do kamienicy przy ul. Bagatela i działa tam do dziś. W międzyczasie powstały kolejne cztery sklepy w różnych częściach miasta.

Fundacja zaprasza warszawiaków także do przejrzenia własnych szaf, strychów czy pawlaczy i przekazania jeszcze dobrych rzeczy do sklepów charytatywnych. Dzięki akcji #dobreporządki pracownicy i wolontariusze Fundacji odbiorą je bezpłatnie od darczyńców. Wystarczy skontaktować się z Fundacją i sprawić, by przedmioty nieużyteczne dla ciebie stały się wartościowe dla innych!

Fundacja Sue Ryder jest pionierem w tworzeniu i prowadzeniu sklepów charytatywnych w Polsce. Sklepy te nie są wyłącznie miejscami wymiany rzeczy, ale także spotkań na których rodzą się kolejne idee, które możemy realizować m.in. dzięki pieniądzom ze sprzedaży przekazanych przedmiotów. Przykładem może być Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Trzynastka”.

W sklepach charytatywnych możemy podzielić się dobrym gatunkowo towarem, z którego już nie korzystamy, a który trafi do osób z mniejszym budżetem. Dzięki temu coś, co uszczęśliwiło nas przed miesiącami czy przed laty wciąż będzie uszczęśliwiać innych!

Szczególnie w trakcie drugiej fali lockdownu i przed świętami powinniśmy się wspierać nawzajem. Bo #dobreporzadki to najlepszy dowód na to, że dobro wraca!

Dodaj komentarz